ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 18:55

Bursaspor Kulübü'nden açıklama

Bursaspor Kulübünden açıklama

Bursaspor Kulübü basın açıklaması yaptı.


Bursaspor Kulübü'nden yapılan açıklamada,  "Bursaspor  camiası olarak, üst üste gerçekleşen bu hakem kararlarından son derece  rahatsızlık duymaktayız. Unutulmamalıdır ki, Bursaspor Kulübü, futbolun  adaletinin yeniden tesis edilmesinde başrolü oynamış 'şampiyon' bir kulüptür"  denildi. 
 
Kulübün resmi internet sitesinde "Yönetim Kurulu" imzasıyla yer alan  açıklamada, 2 Kasım Cumartesi akşamı oynanan Fenerbahçe maçında yeşil-beyazlı  taraftarların takımlarına maç boyunca büyük bir destek verdiği, bunun da  Bursaspor'un ne denli büyük bir camia olduğunu bir kez daha ortaya koyduğu belirtildi. 
 
Hakemlerin verdiği kararların maçı gölgelediği, Bursaspor'un sahadan  hak ettiği sonucu almasına açık bir şekilde engel olduğu öne sürülen açıklamada,  şu ifadelere yer verildi: "İki hafta önce sahamızda oynadığımız ve 2-0 kazandığımız Kayserispor  maçının ardından, özellikle spor programlarında yapılan yorumlarda, takımımızın  bu maçı haksız şekilde kazandığı yolunda bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır.  Ayrıca, oyuncumuz Civelli'ye yönelik maksatlı ve ağır eleştiriler sonrasında, iki  hafta üst üste aleyhimize bariz hakem hatalarının oluşması, son derece manidar ve  dikkat çekicidir. Geçen hafta Konya'da verilmeyen penaltımız ve ardından  Fenerbahçe maçında aleyhimize verilen onlarca haksız kararla birlikte, özellikle  uzatma dakikalarında yediğimiz gol öncesi Civelli'ye çalınan faul ve gösterilen  kart, hem maçı kaybetmemize, hem de bu oyuncumuzun cezalı duruma düşmesine sebep  olmuştur. 
 
Bursaspor camiası olarak, üst üste gerçekleşen bu hakem kararlarından  son derece rahatsızlık duymaktayız. Unutulmamalıdır ki, Bursaspor Kulübü,  futbolun adaletinin yeniden tesis edilmesinde başrolü oynamış 'şampiyon' bir  kulüptür. Bundan sonraki haftalarda hakemlerin maçlarımızı daha dikkatli ve adil  biçimde yönetmelerini bekliyor, aksi halde haklarımızı daha yüksek sesle  savunacağımızın bilinmesini istiyoruz. Bu denli açık ve rahatsız edici kararlara  karşın, taraftarlarımızın maç sırasında ve sonrasında göstermiş oldukları olgun  tavır ve centilmen tutumla ilgili mesajın da doğru okunması gerektiğini tavsiye  ederiz." 
 
  
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER