ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 18:30

Bursaspor-Beşiktaş maçına doğru


Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, "Beşiktaş maçı için önemli olan şeyleri idmanda yaptık. Rakibimizi iyi analiz edip mental ve fiziksel olarak çok iyi hazırlandık. Önemli olan müsabakada bunları nasıl gerçekleştireceğimiz" dedi.
Daum, Özlüce Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, kendileri ve camia için çok önemli bir maça hazırlandıklarını, özellikle son 10 günden beri yoğun bir tempo içinde çalıştıklarını söyledi.

Futbolcularının "inanılmaz yüzsek bir tempoda idman gördüğünü" ifade eden Daum, maç içinde gerçekleştirmek istediklerini, antrenmanda bol bol çalıştıklarını kaydetti. Antrenmanlardaki çalışmalarının ve düşüncelerinin yüzde 100 karşılığını sahada alamayacaklarının bilincinde olduklarını vurgulayan Alman teknik adam, "Beşiktaş maçı için önemli olan şeyleri idmanda yaptık. Rakibimizi iyi analiz edip mental ve fiziksel olarak çok iyi hazırlandık. Önemli olan müsabakada bunları nasıl gerçekleştireceğimiz. Her şeyi yüzde yüz yapacağımızı da beklemiyorum" diye konuştu.

Antrenmanlarda bazı alternatif çalışmalar da yaptıklarını dile getiren Daum, şunları kaydetti:
"Müsabakayı nasıl oynamak istediğimizi çalıştık. Belluschi gibi önemli bir futbolcumuz yok. Tabii oynamak isteyen arkadaşlarımız var. Onlar kendilerini bu maçta gösterebilirler. Kadromuzun çok kaliteli olması gerekiyor. Bu maçı kontrol edebilmek için rakibe gerekli baskıyı kuracağız. Gol yemezsek çok sevinirim. Gol yemek, sadece defansın değil tüm takımın sorunu. Zannediyorum ki bizim takımımız gol atma arzu ve isteğini kesinlikle gösterecektir. Kendi sahamızda nasıl bir performans göstereceğimizi Galatasaray maçında ortaya koyduk."

"MİSAFİRPERVERLİĞİMİZİ GÖSTERMELİYİZ"

Beşiktaş maçının Bursa için ne kadar önemli olduğunun bilincinde olduklarını vurgulayan Daum, bu karşılaşmayı "Normal bir lig maçı" olarak değerlendirdiklerini bildirdi.

"Bursaspor taraftarları bu maçtan çıktığında herkesin 'Ne kadar sempatik ve fair-play ruhu ile davrandılar' diye konuşmasını istiyorum" diyen Daum, şöyle devam etti:
"Rakip Beşiktaş olsa da misafirperverliğimizi gösterip onları dost olarak ağırlayacağız. Maçtan sonra da Beşiktaşlı arkadaşları fair-play çerçevesinde göndereceğiz. Geçmiş olaylardan haberdarım. Ama bunlar geçmişte kaldı. Ben ne olursa olsun Beşiktaş'ı sportif rakip olarak görüyorum. Sporda dostluk vardır. Geçmişteki olanlar üzücü. Ben bunu hep söylüyorum, dost olmak istiyorsan dost kazanmalısın."

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER