ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2014 Çarşamba 10:22

Bursaspor başkanı iddialı konuştu

Bursaspor başkanı iddialı konuştu

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, "Benim hedefim her sene şampiyon olmak ve Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmak. Şampiyonluk fotoğrafındaki tablo her zaman oldu, yeter ki isteyelim” dedi.


Bursaspor Başkanı Bölükbaşı, kulübün resmi dergisine açıklamalarda bulundu. Bursa’da birlik ve beraberlik olmadığını ifade eden Bölükbaşı, “Bursa Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri, daha da büyüyecek. Ama birlik ve beraberlik yok. Sanayi var ama sanayinin Bursaspor’a katkısı yok. Bursaspor’un gelirleri yok. Bunlar zamanında hep yönetimlerden kaynaklanmış. İnşallah bunu becerebilirsek, benim hayalim her sene şampiyon olmak. Bursaspor bir tane. 2 ve 3’lük beni ilgilendirmiyor. Barcelona, Real Madrid nasılsa Türkiye’de Bursaspor öyle olmalı. Bunu yapabiliriz” açıklamasını yaptı.

“HEDEFİMİZ LİG VE ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONLUĞU”

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın güzide kulüpler olduğunu belirten Bölükbaşı, “Ama hepsi semt takımı. Geçen bir gazeteci aradı ve ‘3 büyük’ diyor. Ne 3 büyüğü kardeşim, 3 tane hatta 5 tane İstanbul takımı var. "Niye 3 büyük diyorsunuz, Bursa’yı niçin saymıyorsunuz" dedim. Bursa’dan korkuyorlar aslında. Mesela transfer yapmak istiyoruz, vermiyorlar. Stat yapılıyor ve marka değerimiz artacak. 1 veya 2’nci kim olur bilemem ama ben bu durumu istiyorum. Avrupa’ya da her sene katılıp orada kendimize yer etmek istiyoruz. Bu çok zor değil. Yeter ki şehir istesin, bütünleşsin. Burada devam edersem, çok uzun da bu koltuğu meşgul etmek istemiyorum. Benim hedefim her sene şampiyon olmak ve Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmak. Şampiyonluk fotoğrafındaki tablo her zaman oldu, yeter ki isteyelim. Bunu yapabilecek kudreti Bursa’nın var” diye konuştu.

“BU SENE ŞAMPİYONLUK VAAT ETMEDİM”

Bursaspor’un zaman kaybettiğini açıklayan Bölükbaşı, şöyle devam etti:
“Bu sene şampiyonluk vaat etmedim. Ben Bursaspor’un durumunu düzeltmeye geldim. Bursa çok enteresan bir şehir, iş yapacak adamı barındırmıyor. Ben daha öncede söyledim küfür olayının kalkması lazım. Ceza olaylarının kalkması lazım. Kulüp başkanları ve federasyonla çok iyi ilişkilerim var. Ama biriyle konuşmaya gelmiyor. Hemen ‘federasyondan para dileniyor. Onla, bunla konuştu’ diye yazmaya başlıyorlar. Şenol Güneş’in imza töreninde 1+10 dedim. Tabi ki mecazi anlamda dedim. Ama başarılı olsun, Ferguson olsun. Bizim istikrara ihtiyacımız var. 3 tane önemli nokta var. Birincisi iletişim, ikincisi tahammül, üçüncüsü sabır. Rahmetli başkanımızın en çok vurguladığı şey sabırdı. Bursaspor gibi büyük bir camiada başkanlık zordur. Hep göz önündesin.”

“BİZE YÖNETİM OLARAK 3 AY ÖMÜR BİÇMİŞLER”

Taraftarların takıma küsmemesi gerektiğini vurgulayan Bölükbaşı, “Biz taraftarlarla çok maç kazandık. Protesto her zaman olur ama her şeyin yeri ve durumu var. Ama küfür olmaz. Başkanın üzerine yürümek, her maç yönetime küfür etmek tasvip edilecek şeyler değil. Ben buraya kendime küfür ettirmek için gelmiyorum. Hepimiz paramızı, zamanımızı veriyoruz. Ben buranın başındayım ve kimse benden daha çok başarılı olmayı isteyemez. Böyle yaparsak kulübe başkan ve yönetici bulamayız. Bayanlarla oynanan maçta ceza aldık. Bazı arkadaşlarımız yine eski huylarından vazgeçmiyor. Bize yönetim olarak 3 ay ömür biçmişler. Bunları aynı insanlar yapıyor. Benim için önemli değil, elinden gelenleri ardına koymasınlar. Sezon sonuna kadar bu işi götüreceğiz ve sonunda tabelaya bakarım, iyi değilsem zaten kimsenin bir şey söylemesine gerek yok” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER