ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 16:07

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı vefat etti

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı vefat etti

Türk futbolu önemli bir ismini daha kaybetti.


Bursaspor Kulübü'ne tarihindeki ilk şampiyonluğu yaşatan başkan olan İbrahim Yazıcı, bugün saat 13:40 itibariyle hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz Cumartesi gecesi Kültürpark'ta arkadaşlarıyla çay içerken kalp krizi geçiren Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı yoğun bakımda gördüğü tedaviye yanıt veremedi ve hayata veda etti.

İBRAHİM YAZICI KİMDİR?

ACIBADEM HASTANESİ'NDEN İBRAHİM YAZICI AÇIKLAMASI

5 Mayıs 2013, Pazar günü kalp durması sonucu saat 04.50’de Acıbadem Bursa Hastanesi Acil Servisi’ne getirilen ve yoğun bakım servisinden tedavisi sürdürülen Bursa’nın önemli sanayicisi ve işadamı, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, vefat etti.

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın vefatıyla ilgili Acıbadem Bursa Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nadir Şener, bir açıklama yaptı.

Şener, "Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı bey pazar günü hastanemize kalp durması ile gelmiştir. Ciddi bir yoğun bakım sürecinden geçti. Yoğun bakım sürecinde hayati riski hep devam etti. Bu sabah saat 06.40'da tekrar kalp durması yaşadık. Tekrar canlandırıp geri döndü. Ama bu son durmadan sonra maalesef durumu kötüleşerek devam etti. 13.40 itibariyle sayın İbrahim Yazıcı'yı kaybetmiş bulunuyoruz. Allah'tan ailesine sevenlerine ve Bursaspor camiasına başsağlığı diliyorum. Elimizden geldiğince tıbbın tüm imkanlarını kullandık ama kaybettik." dedi.

CENAZE 10 MAYIS'TA EMİRSULTAN'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Bu arada siyasi yönüde bulunan, ANAP ve DYP'de 2 dönem de milletvekilliği yapan Başkan İbrahim Yazıcı'nın cenazesinin 10 Mayıs Cuma günü toprağa verileceği açıklandı.

Başkan Yazıcı için yarın saat 10.00'da kulübün Özlüce Tesisleri'nde bir tören düzenleneceği, cenazenin ise cuma günü Ulu Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Emirsultan Mezarlığı'nda toprağa verileceği açıklandı.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER