ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2014 Salı 23:09

Bursaspor Avrupa yolunda

Bursaspor Avrupa yolunda

UEFA'nın, 2 Türk takımına men cezası vermesinin üzerine Bursaspor Avrupa yolu göründü.


Bursaspor, Eskişehirspor ve Sivasspor'un cezasının onanması durumunda UEFA Avrupa Ligi'ne katılacağını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Eskişehirspor ve Sivasspor'un cezalarının onanması durumunda, Bursaspor'un UEFA Avrupa Ligi'ne 2. ön eleme turundan katılacağını bildirdi.

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, TFF'nin Bursaspor Kulübü'ne gönderdiği yazıda, Eskişehirspor ve Sivasspor'un cezalarının onanması durumunda yeşil-beyazlıların UEFA Avrupa Ligi'ne 2. ön eleme turundan katılacağının yazdığı belirtildi.

TFF'nin kulübe gönderdiği yazıda şu ifadeler yer aldı:
"UEFA tarafından federasyonumuza gönderilen 16.06.2014 tarihli yazıya istinaden, kulübümüz Bursaspor 2014-2015 UEFA Avrupa Ligi'ne 2. ön eleme turundan itibaren katılacaktır ve 23 Haziran 2014 tarihinde yapılacak UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu kura çekimine kulübünüzden bir temsilcinin katılması uygun görülmüştür. Bu vesileyle tekrar belirtmek isteriz ki kulübümüzün UEFA Avrupa Ligine katılması, Sivasspor ve Eskişehirspor kulüplerimizin, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yaptığı başvuru sonucunda neticelendirilecektir. Kulübümüze başarılar diler, konuyu bilgilerinize sunarız."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER