ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 00:29

Bursa'da Galatasaraylıların şampiyonluk coşkusu


Spor Toto Süper Lig'in bitimine iki hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray, sarı-kırmızılı taraftarları sokağa döktü. Bursa'da bayraklarıyla birlikte sokaklara çıkan Galatasaray taraftarları büyük sevinç yaşadı. Bursasporlu taraftarların da sokağa çıkarak tepki göstermesi nedeniyle gergin anlar yaşandı.

Bursaspor taraftarları Heykel, Kent Meydanı ve ana caddelere çıkarak Galatasaray taraftarlarının sevinç gösterilerini engellemek istedi. Bursasporluların tepkisi nedeniyle Heykel ve Kent Meydanı'nda Galatasaray taraftarlarının araç konvoyları görülmedi.

BURSASPORLULAR KUTLAMAYA İZİN VERMEDİ

Bu alanlarda gruplar halinde dolaşan yeşil-beyazlı taraftarlar, Galatasaray forması ile gezenlerin formasını çıkarttırdı. Bursaspor taraftarları ile polis arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Yeşil-beyazlılar, Kent Meydanı'nda Galatasaray bayrağı yaktı.

Kutlamalar, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı (FSM) ve Görükle'de yapıldı. Sarı-kırmızı bayraklarla araç konvoyları oluşturan Galatasaray taraftarları korna çalarak sevincini paylaştı. FSM'de toplanan sarı kırmızılar, meşaleler eşliğinde eğlendi.

Bursaspor taraftarları ile Galatasaray taraftarlarının karşı karşıya gelmemesi için polis geniş güvenlik önlemi aldı. Galatasaraylı taraftarların araçlarını taşladığı ileri sürülen bir kişi polis tarafından gözaltına alındı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER