ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Nisan 2014 Pazar 10:22

Burak Yılmaz imzaladı!

Burak Yılmaz imzaladı!

Başkan Ünal Aysal, Lazio'dan sonra Fiorentina'nın 10 milyon euroluk resmi teklif yaptığı Burak Yılmaz ve menajerleriyle masaya oturarak protokol imzalattı.


Galatasaray'da 2 yıl sonra bitecek sözleşmesi 2019'a kadar uzatılacak golcü oyuncu Burak Yılmaz'la yapılan 3 yıllık yeni protokolün detayları belli oldu.

Burak'ın "Benim tercihim Galatasaray'da kalmak. Çünkü burada kendimi huzurlu hissediyorum. Vereceğiniz karara saygı duyarım ama futbolu burada bırakmak ve uzun yıllar daha hizmet etmek istiyorum" ifadelerini kullandığı kaydedildi. Sarı-kırmızılı oyuncunun bu sözlerinin özellikle Başkan Aysal'ı çok etkilediği bildirildi.

Bunun üzerine de 29 yaşındaki futbolcuya +3 yıllık yeni bir sözleşme önerildiği vurgulandı. Önümüzdeki günlerde resmiyete dökülecek protokole göre senelik 2.3 milyon euro alan Burak Yılmaz'ın ücreti yüzde 10 zamla 2 milyon 530 bin euroya çıkarıldı. Sözleşmede yer alan 1 senelik opsiyon ise kaldırıldı.

Sırada Selçuk var

Bu arada Burak'ın, "Onunla aynı takımda oynamak bana huzur veriyor. Gelmemde çok etkili oldu" dediği kaptan Selçuk İnan için ise şimdilik taraflar arasında sözleşme yenilenmedi. İki yıl daha mukavelesi bulunan Selçuk'la geçtiğimiz günlerde görüşen Başkan Ünal Aysal sözleşme süresine ek olarak 3 yıllık yeni bir teklif yapmıştı. 29 yaşındaki futbolcunun teklife sıcak baktığını söylediği ancak işin menajerlerle yapılacak görüşmelerden sonra netleşeceği belirtildi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER