ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 22:04

"Bundan sonra oynayacağımız iki maç da çok önemli"


Avrupa Yıldız Erkekler Voleybol Şampiyonası'nda, 3 maçtan ikisini kazanan milli takımda antrenör Kazım Hidayetoğlu, oynayacakları son 2 maçın büyük önem taşıdığını belirtti.
     Türkiye Voleybol Federasyonu'ndan (TVF) yapılan yazılı açıklamada, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da yaptığı 3 maçın ikisini millilerin 4 puanla 4'üncü sırada yer aldığı bildirildi.
     İlk 3 günün değerlendirmesini yapan antrenör Kazım Hidayetoğlu, açıklamada şu görüşlere yer verdi:
     "Bundan sonra oynayacağımız iki maç da çok önemli. Dünya Şampiyonası'na katılma hedefimizi gerçekleştirmek için her şart altında bu maçları kazanmamız gerekiyor. Şampiyonada biraz şanssızlık da yaşadık. Liberomuz buraya gelmeden sakatlanmıştı ve eksik gelmiştik. Şimdi de burada orta oyuncumuz sakatlandı. Bu durum oyunun kurgusunu etkiliyor. Bundan sonraki maçları kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Finlandiya ve Fransa karşısında vereceğimiz iki ciddi sınav var. Bu karşılaşmalardan galibiyet alarak ayrılmak istiyoruz. Takımın morali oldukça iyi ve bütün oyuncularımız mücadeleye hazır. İyi bir takımız ve oyuncularımıza güveniyoruz."
     Takım kaptanı Yiğit Gülmezoğlu ise şampiyona yolunda umutlu olduklarını kaydetti. Gülmezoğlu, "İlk gün şampiyonadaki en güçlü ekiple karşı karşıya geldik. Bizim için biraz zorlayıcı oldu. Yeni bir salonda ve yeni bir takımla oynuyoruz. İlk gün Rusya karşısında kötü bir mağlubiyet almış olsak da ardından kendimizi toparladık ve kendimiz gibi oynamaya başladık'' ifadelerini kullandı.
     Kalan 2 maçı da kazanarak Bosna-Hersek'teki finallere gitmek istediklerini anlatan Gülmezoğlu, ''Biz gerçekten umutluyuz. Daha da iyi olacağımıza inanıyorum. Tüm Türkiye'nin bize inanmasını ve yürekten desteklemesini istiyoruz" değerlendirmesini yaptı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER