ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 15:56

Bucaspor'un Uygun'a açtığı dava

Bucasporun Uyguna açtığı dava

Gaziantepspor Teknik Direktörü Uygun: "Benden sonra yapılan 14 transferi üzerime yıkmaya çalışıyorlar"


Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun,  Bucaspor'un açtığı davaya ilişkin, "Beni istemiyorlardı takımı bıraktım, aldığım  parayı da verdim. Sonra yeni bir hoca alıyorlar, hocaya verecekleri paranın  farkını benden tahsil etmek için dava açıyorlar. Dünyada böyle birşey yok" dedi.  Uygun, Celal Doğan Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında,  Bucaspor'da yaşadıklarını bugüne kadar kamuoyuyla paylaşmadığını, başarısızlığın  üzerine yıkılmaya çalışıldığını ileri sürdü.  Bucaspor yönetiminin açtığı davayı  Yargıtaya taşıdığını anlatan Uygun, şunları kaydetti: 
 
"Beni istemiyorlardı takımı bıraktım, aldığım parayı da verdim. Sonra  yeni bir hoca alıyorlar, hocaya verecekleri paranın farkını benden tahsil etmek  için dava açıyorlar. Dünyada böyle birşey yok. Aldığı parayı veren tek teknik  direktörüm. Benden sonra yapılan 14 transferi de üzerime yıkmaya kalkıyorlar.  Sesimizi çıkarmıyoruz diye bulmuşlar abalıya vuruyorlar, ne buluyorlarsa  atıyorlar. Ben bu kadar terbiyesizliğe gelemem." 
 
Bucaspor'u kendisinin düşürmediğini savunan Uygun, "O takımı ben değil  beni gönderen, oradan giderken de çimleri söküp götüren zihniyet düşürdü. Bunlar  hayatı boyunca yalan söyleyen insanlar, o yüzden yalancılarla da uğraşamam.  Alttan verilen haberlerle de kendimi karalatmam. Bu kadar da değil. Karar  bozulmazsa da veririz parayı" dedi. 
 
 Yeni sezon hazırlıkları 
 
Bu arada, Gaziantepspor yeni sezon hazırlıklarını Celal Doğan  Tesisleri'nde teknik direktör Bülent Uygun nezaretinde gerçekleştirdi. Toplu koşu  ve kuvvet çalışmasıyla başlayan idman yine koşuyla sona erdi. 
 
Kırmızı-siyahlıların 2013-2014 sezonu öncesi İtalya hazırlık kampı  programı da belli oldu. Hazırlıklarını 20 Temmuz'a kadar Gaziantep'te sürdürecek  olan Güneydoğu ekibi, ilk etap çalışmalarının ardından 21 Temmuz'da İtalya'ya  gidecek. Takım, çalışmalarını 3 Ağustos 2013'e kadar İtalya'nın Tirol  bölgesindeki Commenza şehrinde sürdürecek. 
 
Kırmızı-siyahlılar İtalya'da dört hazırlık karşılaşmasına çıkacak. 
 
  
 
   
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER