ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 14:27

Bucaspor destek bekliyor

Bucaspor destek bekliyor

Kulüp basın sözcüsü Yaykıran: "Maddi sıkıntılar içinde boğuştuğumuz bugünlerde dileğimiz, tüm camianın ve belediyemizin daha fazla sorumluluk üstlenerek, bu sıkıntılı günleri aşmamıza yardımcı


PTT 1. Lig ekiplerinden Bucaspor'un basın sözcüsü Timur  Yaykıran, "Maddi sıkıntılar içinde boğuştuğumuz bugünlerde dileğimiz, tüm  camianın ve belediyemizin daha fazla sorumluluk üstlenerek, bu sıkıntılı günleri  aşmamıza yardımcı olması" dedi. 
 
Yaykıran, yaptığı açıklamada, cumartesi günü deplasmanda oynayacakları  Fethiyespor maçı hazırlıklarını Nsaliwa ve Ricketts dışında eksiksiz  sürdürdüklerini, karşılaşmada tek hedeflerinin galibiyet olduğunu belirtti. 
 
Nsaliwa'nın vatandaşlık işlemleri, Ricketts'ın ise milli takım için  ülkelerinde bulunduğunu kaydeden Yaykıran, 2 oyuncunun da yarın Türkiye'ye  döneceğini bildirdi. 
 
Yaykıran, yönetim kurulunun haftalık olağan toplantısının bugün  yapılacağını belirterek, şunları kaydetti: 
 
"Bucaspor gibi profesyonel liglerde mücadele eden takımların mutlaka  kurumsal maddi desteklere ihtiyaçları vardır. Bunun dışındaki taşıma su misali  destekler, kulüplerin istikrarsız günler geçirmesine yol açmaktadır. Türkiye  profesyonel liglerinde 4'ü büyükşehir belediye, 17'si belediye resmi destekli 21  takım bulunmaktadır. Tüm il ve ilçe takımları camialarının yanında kendi  belediyelerinden ciddi miktarda destek almanın yöntemini bulmuşlardır.  Belediyelerin torba yasa ile binde 7 olan amatör spor desteği, binde 12'ye  çıkartılmıştır. Maddi sıkıntılar içinde boğuştuğumuz bugünlerde dileğimiz, tüm  camianın ve belediyemizin daha fazla sorumluluk üstlenerek, bu sıkıntılı günleri  aşmamıza yardımcı olması." 
 
  
 
    Yaykıran, hafta sonu Manisa'da 2002 ve 2003 doğumlu oyuncuların yer  aldığı 2. Tevfik  Lav Turnuvası'nda Altınordu'yu 5-0 ve Muglaspor'u 4-2 yenerek  birinci olan Bucaspor Akademi Takımı'nı da tebrik etti. 
 
  
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER