ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2014 Pazartesi 11:06

Sakarayaspor taraftarları üç büyükleri kıskandırıyor

Bu taraftar üç büyükleri kıskandırıyor

Türkiye'de milli takıma kazandırdığı futbolcular spor adamlarıyla adı 'Futbol Okulu"'na çıkan Sakaryaspor, tarihinde 4 yıl geçen kara yıllar sonrasında mücadele ettiği 3ncü ligde lider olarak çıktığı her maçta 14 bin seyirci önünde oynayarak Süper lig takımlarını adeta kıskandırıyor.


Bu yıl Passolig uygulaması nedeniyle Süper Lig maçlarını izleyen seyircilerin sayısındaki azalmalar konuşurken 2006-2007 sezonunda Süper Lig'de mücadele ederken önce lnci lige sonra 2nci lige 2 yıldır da 3ncü ligde mücadele eden Sakaryaspor, borçlar nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun girişimleri ile transfer yasağının kaldırılmasıyla eski günlerine dönmeye başladı.

2nci lige yükselmek için mücadele verdiği 3.Lig 3.grupta lider durumda bulunan yeşil siyahlı ekibin Adapazarı'ndaki oynadığı her maç büyük heyecana sahne oluyor.

Maç öncesi Adapazarı'nda Çark Caddesinde toplanan yüzlerce taraftar meşaleler, yakarak tezahüratlar arasında maçın oynanacağı Atatürk Stadyumuna giderlerken, şehirde Pazar günü Sakaryaspor forması ve atkısıyla gezen insanları görmek mümkün.

En son olarak oynanan Bergama Belediyespor maçında da aynı tablo vardı. Sakaryaspor taraftarları 2-0 kazanılan Bergama Belediyspor maçına da akın ettiler ve stadyumda yaklaşık 5 bini kombine olmak üzere 14 bin seyirci maçı izledi. Bilet bulamayan yaklaşık 2 bin kişi ise dışarıda kaldı.

Sakaryaspor'un Adapazarı'nda oynadığı maçlarda stadyum dolarken, Sakaryaspor'un deplasman maçlarında da yeşil siyahlı taraftarları görmem mümkün.

Yeşil siyahlı ekibin önümüzdeki hafta Van'da oynayacağı Van Belediyespor maçı için şimdiden taraftarlar uçak biletlerini aldılar.

"14 BİN KİŞİYE OYNADIK"

Sakaryaspor Kulup Başkanı Selahattin Aydın Sakarya'nın futbol şehri olduğunu söyleyerek 'Sakarya'da futbol nasıl bir başka olduğunu görüyoruz.Takımın şehirle kenetlenmesi bizleri de futbolcuları da motive ediyor. 'Bergama maçını yaklaşık 14 bin kişiye oynadık.Stada giremeyenlerde oldu'dedi.

STADYUM YAPILIYOR

Futbola büyük ilginin olduğu Sakarya'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 25 bin kişilik yeni stadyum yaptırıyor. Bu stadyumun da Sakarya taraftarları yetersiz olduğunu söyleyerek kapasitenin artırılmasını da istiyorlar.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER