ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Aralık 2014 Salı 17:37

Bu maçın galibi olmadı

Bu maçın galibi olmadı

Üsküdar Belediyesi’nin oluşturduğu Şöhretler Takımı, İstanbul Engelliler Spor Kulübü Ampüte Futbol takımı ile gösteri maçında buluştu.


 Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Futbol aşkı engel tanımaz” dedi.

Üsküdar Belediyesi ve Çamlıca Spor Kulübü işbirliği ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ünlü isimlerden oluşturulan futbol takımı, İstanbul Engelliler Spor kulübü Ampüte Futbol takımıyla gösteri maçında bir araya geldi. Aralarında spor adamlarından Hasan Vezir ve Alp Yalman’ın olduğu şöhretler takımında Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise 10 numaraları formasıyla oynadığı maçta göz doldurdu. Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler’in oynadığı maça, Ogün Temizkanoğlu, Hikmet Karaman, Giray Bulak ve Cüneyt Tanman da saha kenarından destek verdi. Oynanan maçta dostluk havası esti.

“FUTBOL AŞKI ENGEL TANIMAZ”

Kazanan tarafın olmadığı maçta oynadığı oyunla alkış alan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Futbol aşkı engel tanımaz diye bir sloganımız var. Tabi aslında hepimiz bir engelli adayıyız. Ülke olarak millet olarak her zaman engelliler ile çalışmalarımızı çok hassas olmamız lazım. Bu haftada engelliler haftası olması dolayısıyla bugün burada ülkemizin önde gelen futbol camiasıyla birlikte engelli kardeşlerimizle bir maç yapacağız. Maksat bir moral motivasyon olsun maksat biz her zaman her türlü aktivitelerinde bu kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha bütün dünyaya haykırmak istedik” dedi.

Öte yandan, ampüte futbol takımı oyuncularından Aydın Çam, engelli insan bir şey yapamaz sözünün gerçek olmadığını ve insanların bunu artık akıllarından çıkarmaları gerektiğini vurguladı.

Maç sonunda iki dost takım hatıra fotoğrafı çektirdi.KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER