ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 23:17

"Bu işler kolay olmuyor. Onları tebrik ederiz"


Beko Basketol Ligi takımlarından Banvit'in antrenörü Orhun Ene, "3 maçı kaybedip sonra 4 maç kazanmayı konuşmak şu anda çok zor" dedi.

Ene, ligde play-off final serisinin üçüncü maçında Galatasaray Medical Park'a yenilerek seride 3-0 geriye düşmelerinin ardından yaptğı açıklamada, çok güç sarf ettiklerini ancak sonuca gidemediklerini söyledi.

Maçın sonuna kadar iyi mücadele verdiklerini, son dakikalarda oyundan düştüklerini vurgulayan Ene, şöyle konuştu:
"Ne olursa olsun maçı kazanmıştık. Son molada da konuştuk. Ne kadar konuşursan konuş, 3 maçı kaybedip sonra 4 maç kazanmayı konuşmak şu anda çok zor. 4. maçı vermeyip, her maça tek tek bakacağız. Bundan sonraki karşılaşma çok önemli. Galatasaray'a bir mağlubiyet yaşatmak istiyoruz."

Ene, karşılarında güçlü bir ekip olduğunu belirterek, "Bu işler kolay olmuyor. Onları tebrik ederiz. Önümüzdeki maçta da yine aynı iyi basketbolu ortaya koymak istiyoruz" ifadesini kullandı.

Ergin Ataman

Galatasaray Medical Park Antrenörü Ergin Ataman, maçla ilgili değerlendirmesine, "İstanbul'daki ikinci maçın ardından da söylediğim gibi bu tür serilerdeki her maç final havasında geçiyor" diyerek başladı. Maça kötü bir başlangıç yaptıklarını ifade eden Ataman, şöyle devam etti:

"Sanki sezon bitmiş, hazırlık maçı oynuyormuş gibiydik. Banvit çok iyi giriş yaptı. Bütün denemelerimize rağmen ilk devre çare bulamadık. Soyunma odasında da 'finalin hakkını verelim, direnç uygulamamız lazım' diye konuştuk. 17 sayı kadar geriye düştük. Ondan sonra sert savunma ve pota altında iyi kapanarak sonuca gittik."

Ataman, her şeye rağmen şanslı olduklarını ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:
"İlk kez kötü oynadığımız bir maçı, bu kadar geriden gelip son saniyesinde öne geçerek aldık. Oyunun kontrolü Banvit'in elindeydi. 3-0 öndeyiz ama kazanmamız gereken bir maç var. Çarşamba günü kazanıp şampiyon olmak istiyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER