ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ekim 2014 Cuma 14:50

Bruno Alves’i sevindiren durum

Bruno Alvesi sevindiren durum

Bruno Alves, alınan kötü bir sonucun ardından tekrar taraftarların önünde ve dolu tribünlere oynayacak olmanın, kendilerin adına çok önemli ve çok güzel olduğunu söyledi.


Fenerbahçe’nin Portekizli oyuncusu Bruno Alves, alınan kötü bir sonucun ardından tekrar taraftarların önünde ve dolu tribünlere oynayacak olmanın, kendilerin adına çok önemli ve çok güzel olduğunu söyledi.

FB TV’ye açıklamalar yapan Bruno Alves, ilk olarak Torku Konyaspor maçını değerlendirdi. Alves, "Bizim adımıza çok fazla olumlu olmayan bir sonucun ardından, kendi evimize tekrar dönmek, kendi taraftarımızın önüne tekrar çıkacak olmak her zaman çok güzeldir. Kazanmak ve iyi oynamak bizim için çok önemli bu maçta. Taraftarlarımızın bizimle olacak olması, tekrar dolu tribünler önünde oynayacak olmak da bizim için çok önemli ve çok güzel olacak diye düşünüyorum. Çünkü onların orada olması, bizim kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlıyor. Bizi her zaman destekliyorlar ve sahada yapabileceklerimizi daha iyi bir şekilde ortaya koyuyoruz. Güzel bir akşam olacağını düşünüyorum. Geçen hafta aldığımız kötü sonuçtan sonra, gerçekten önümüzde öğrenilecek çok şey vardı. Antrenmanlarda bir birimizi desteklemek, birbirimizle eğlenmeyi bilmek, birbirimizle gülmek bizim için son derece önemli konular. Çünkü biz bunu, birlikte olmayı başarabilirsek, hep beraber istediğimiz sonuçları alma yolunda işimiz çok daha kolaylaşır diye düşünüyorum. Birlik olarak, istenen hedeflere çok daha kolay ulaşabiliriz. Gerçekten çok faydalı, yoğun, motive edici ve maça konsantre olabileceğimiz antrenmanlar geçirdik hafta boyunca. Takım adına verimli bir hafta olduğunu düşünüyorum ve takımımızın daha iyiye gittiğini, daha da iyiye gideceğine inanıyorum" dedi.

DÜNYA KUPASI YORDU MU ?

Dünya Kupasında oynamanın lig maçlarına etkisinin olmadığını düşündüğünü ve bu nedenle bir yorgunluk hissetmediğini belirten Alves, "Dünya Kupası seviyesinde oynayan tüm oyuncular, yüksek düzeyde ve sık sık maçlar oynamaya, yüksek düzeyli turnuvalarda oynamaya her zaman alışıktır. Futbol oynamak veya Dünya Kupası’nda görev almak bizim için bir keyiftir; zorluk değildir, her zaman keyiftir. Dünyanın en büyük turnuvasında yer aldığınız zaman bu hiçbir şekilde size bir yorgunluk vermez, tam tersi size bir motivasyon verir, kendinizi daha motive olmuş şekilde hissedersiniz. Benim durumumdaki hemen hemen tüm oyuncuların aynı süre tatil yapma fırsatı bulduğunu düşünüyorum, yaklaşık 3 hafta tatil yapma fırsatı bulduk biz. Bu 3 hafta da, tekrar eski formumuza, düzeyimize gelmek için çok iyi bir şekilde vaktimizi değerlendirmeye çalıştık. Bir kötü sonucu veya başarısız geçen bir dönemi, başarısızlıkla sonuçlanan maçları, ben hiçbir şekilde Dünya Kupası’nda oynamış olmaya bağlayamam. Çünkü oradaki yorgunluk veya oradaki yaşadıklarımızın, hiçbir şekilde buna etkisinin olmadığını düşünüyorum" diye konuştu.

"SON DERECE MOTİVEYİZ"

Fenerbahçe’nin hedeflerine ulaşacağına inandığını söyleyen Alves, "Fenerbahçe adına konuşmak gerekirse, Fenerbahçe’nin; sahip olduğu oyuncularla, kaliteli hocalarıyla, yönetiminin desteğiyle, istediği hedeflere ulaşacağına ben sonuna kadar inanıyorum. Fenerbahçe’de oynadığımız için hepimiz son derece motive olmuş durumdayız. Çok büyük ve son derece başarılı bir kulüpte forma giyiyoruz" dedi.

(İHA)

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER