ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 14:09

Botaşspor’dan Galatasaray’a 'usulsüz transfer' tepkisi


Adana Botaşspor Yönetim Kurulu, Galatasaray’ın yıldız oyuncuları İnci Güçlü’yü usulsüz olarak kadrosuna kattığını iddia etti. Yönetim kurulundan yapılan açıklamada, son zamanlarda transferde büyük kulüplerin etik olmayan davranışlarda bulunduğu, bu durumun da Türk basketboluna zarar verdiği bildirdi.

Konuya ilişkin Botaşspor Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, yıldız basketbolcuları İnci Güçlü’nün Galatasaray’a usulsüz olarak transfer edildiği belirtildi. Açıklamada, Adana Botaşspor’un transferlerde asla centilmenliğin dışına çıkmadığı, camialarına yakışmayacak ve kulüpleri zor duruma düşürebilecek olasılıklardan titizlikle kaçındığı vurgulandı. “Aynı hassasiyeti Türk sporuna büyük hizmetler veren; gerek futbola, gerekse basketbola büyük katkı yapan Galatasaray’dan görememenin üzüntüsünü yaşıyoruz.” denilen açıklamada, Botaşspor’un bugüne kadar yaptığı tüm transfer çalışmalarında basketbolcuların ve kulüplerin değerlerine önem vererek etik kurallar çerçevesinde hareket etmeye özen gösterdiği aktarıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Altyapımızdaki başarılarıyla kadın basketbolunun yıldızı olan ve tüm kulüplerin dikkatini çeken sporcularımıza zaman zaman yapılan ve etik olmayan teklifler kulübümüzü derinden üzmektedir. Galatasaray Spor Kulübünün lisanslı oyuncumuz İnci Güçlü’ye ilişkin etik olmayan davranışı da yine bu örneklerden biridir. Transferi gerçekleşmemiş ve halen kulübümüzün lisanslı oyuncusu olmasına rağmen Galatasaray Spor Kulübü’nün oyuncumuzu idmanlara çıkarmasına bir anlam verememekteyiz. Altyapısına büyük yatırım yapan bir kulüp olarak halen lisanslı oyuncumuz olmasına rağmen Galatasaray’ın idmanlarına çıkan İnci’ye Türkiye’nin en gözde kolejlerinden birinde burslu olarak eğitim imkanı sunmamıza karşın bugün böyle bir davranışa maruz kalmak rahatsız edicidir. Kadın basketbolunun geleceği açısından olumsuz örnek teşkil edecek bu tür yolları açmamalarını Galatasaray Spor Kulübü dahil olmak üzere tüm kulüplerimize öneriyoruz.”


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER