ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 14:30

Bosphorus Cup, İstanbul'dan dünyaya yelken açıyor


Bosphorus Cup Yelken Yarışları, 1-7 Haziran 2014'te düzenlenecek.
Bosphorus Cup Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Gorbon, Martı Otel'de düzenlediği basın toplantısında, organizasyonun, İstanbul'un ve İstanbul Boğazı'nın güzelliklerini dünyaya tanıtmak amacıyla kurgulandığını belirtti.
Gorbon, "Bosphorus Cup tamamen İstanbul'un ve İstanbul Boğazı'nın doğal güzelliklerini, binlerce yıllık tarihçesini, mimari birikimini, Dolmabahçe Sarayı, Rumeli Hisarı, Ortaköy Camisi gibi dünyaca meşhur yapılarını dünyaya tanıtmak amacı ile kurgulanmış bir projedir" dedi.
Özel sektörden spora sermaye gitmediğini, bu yüzden de Türk sporunun zayıf bir noktada kaldığını savunan Gorbon, "Türkiye'nin kendi imkanlarıyla yarattığı az sayıdaki spor olayından biri olan ve çok muhteşem görüntüler sunan bu yelken etkinliğinin desteklenmesi önem taşımaktadır" ifadelerini kullandı.
Dolmabahçe Sarayı ve Tarabya Koyu arasındaki parkurda yapılacak yarışlara 150'den fazla teknenin katılmasının bekleniyor. Türkiye Yelken Federasyonu ve Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü'nün desteğiyle düzenlenen organizasyon, dünyanın birçok ülkesinde canlı yayınlanacak.
Geçen yıl Mike Sanderson ve Lionel Pean gibi dünyaca ünlü yelkencilerin katıldığı yarışta, 2002 yılından bu yana toplam 5 binden fazla sporcu mücadele etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER