ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2013 Salı 14:19

"Bordo-mavi fırtınanın taraftara ihtiyacı var"


Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, her geçen hafta hem Türkiye hem de Avrupa semalarında sert esen bordo-mavi fırtınanın taraftarlarına her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu bildirdi.
Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Dergisi'nin ekim ayı sayısındaki yazısında, Trabzonspor olarak değişim parolası ile yola çıktıkları Spor Toto Süper Lig'e kötü başlangıç yaptıklarını belirterek, "Ancak zamana ihtiyacımız olduğu söylemleri, ilerleyen haftalarda daha dikkatli ve özenli çalışarak bizlerin haklılığını ortaya çıkarttı. Her geçen hafta hem Türkiye hem de Avrupa semalarında sert esen bordo-mavi fırtınanın siz taraftarlarına her zaman olduğundan daha fazla ihtiyacı var. Kulüplerin gerçek sahipleri taraftarın, takımlarının arkasında ne denli itici bir güç oluşturduğunu sizler bizlere gösterdiniz" ifadelerini kullandı.
Yine birbirinden zorlu maçlara çıkacaklarını anlatan Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:
"Futbolun saha içinde mücadele edilen bir oyun olduğunu unutmadan her ne pahasına olursa olsun kazanmaya odaklı değil, alın terimizin ıslattığı forma ile kazanmaya çalışacağız. Türk sporunu yönetenlerin kazanmak için neler yaptığını gördüğümüz bir ortamda, bu zihniyetin nelere sebep olduğunu da gördük. Kendi statlarına gelen misafir takım başkan ve yöneticilerine yapılanlar sonrası kafalarını kuma gömmeleri de çok manidardır. Yaşananların ardından kin ve nefret tohumu ekmeye çalışanlara en güzel yanıtı, şehrimizde oynanacak maçta vereceğiz. Unutulmamalı ki Türkler, yeryüzünün neresinde olurlarsa olsun, hangi şartlar altında bulunurlarsa bulunsunlar, dünyanın en misafirperver milletidir. Biz de bu özelliğimizden asla taviz vermeyeceğiz, evimize gelenleri geldikleri gibi uğurlamakla kendimizi yükümlü hissettik, hissedeceğiz."
Hacıosmanoğlu, yazısında bordo-mavili taraftarların Türkiye Futbol Federasyonu'na yönelik protesto ve yürüyüşe de değinerek, "Son olarak haklı mücadelemiz karşısında sizlerin de en demokratik hakkı olan protesto hakkını, tüm dünyaya örnek olacak şekilde göstermeniz beni ziyadesi ile memnun etti. Taşkınlık yapmadan ne istediğini bilerek toplanan kalabalık, yine Trabzonsporluluğa yakışır şekilde mesajı yerine ulaştırmıştır" ifadelerine yer verdi.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER