ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 16:31

Bonhomme, Air Race geri döndü, eski rakibini alt etti

Bonhomme, Air Race geri döndü, eski rakibini alt etti


İngiltere'den Paul Bonhomme, Abu Dabi'de düzenlenen sezon açılışının kıran kırana finalinde sergilediği muhteşem performansla ezeli rakibi Avusturyalı Hannes Arch'ın önünde birinci oldu. Yarışta Kanadalı Pete McLeod üçüncülüğü elde etti.
Son şampiyon, Basra Körfezi'nin turkuvaz sularında yapılan yüksek hızlı, düşük irtifalı yarışın sondan bir önceki raundunda hem kariyerinde ilk defa podyuma çıkan azimli McLeod'un, hem de eski rakibi Arch'ın arkasında kaldıysa da son rauntta onlardan neredeyse iki saniye hızlı uçmayı başardı ve 56.439 saniyeyle günün en iyi derecesini elde etti. Yaver Holding’in sponsorluğunu üstlendiği Arch ise 57.776 saniyeyle onun hemen ardında ikinci oldu. Bu, dünyanın en hızlı motor sporları serisinin 2014 sezonuna yaraşan heyecan dolu bir başlangıcı oldu.

2009 ve 2010 şampiyonalarını Arch'ın önünde kazanan Bonhomme, “Üzerimde büyük bir baskı vardı ve buraya geri dönmek için büyük çaba sarf etmem gerekti." dedi.

Tüm dünyada ilgiyle takip edilen ve daha önce 2006 ve 2007 yıllarında İstanbul’da Haliç’te düzenlenen serinin yıl içinde gerçekleştirilecek diğer yarışları heyecanla bekleniyor.

Red Bull Air Race Abu Dabi Sonuçlar: 1. Paul Bonhomme (İngiltere), 2. Hannes Arch (Avusturya), 3. Pete McLeod (Kanada), 4. Matt Hall (Avustralya), 5. Nigel Lamb (İngiltere), 6. Matthias Dolderer (Almanya), 7. Martin Sonka (Çek Cumhuriyeti), 8. Nicolas Ivanoff (Fransa), 9. Yoshihide Muroya (Japonya), 10. Peter Besenyei (Macaristan), 11. Kirby Chambliss (ABD), 12. Michael Goulian (AND).


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER