ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 12:12

Boks müsabakalarında kask kullanımı kaldırıldı


Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, boksta önemli değişiklikler yaşandığını bunun en önemlisinin büyükler boks müsabakalarında artık kask kullanılmayacağını söyledi.

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda Gözgeç, boksta yaşanan değişikliklerle ilgili medya çalışanlarına bilgi verdi. Gözgeç, yapılan değişikliklerle boksun seyirciler açısında daha cazip geleceğini belirterek, "Haziran ayında yapılacak dünya şampiyonası öncesi kask kullanımı büyüklerde kaldırıldı. Bizde ilk yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda kaskı kaldıracağız. Burada ki amaç boksu dünya genelinde seyirci açısından daha cazip hale getirmektir. Yapılan inceleme neticesinde ise bu durumun yüzde 2,5 zararlı yüzde 97,5 zararsız olduğu tespit edilmiştir." ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü’nün aldığı bir kararla Türkiye Genelinde Olimpiyat Merkezleri kurulacağını ifade eden Gözgeç, "Bu bana göre çok olumlu bir başlangıçtır. Bu proje Türkiye sporunun geleceği açısında çok önemli bir projedir. Erzurum’da açtığımız ilk okulumuz da antrenörlerimiz ve çocuklarımız eğitime başladı. Bir gerçek var bu söylenir mi söylenmez mi bilmiyoruz ama, bizim kamplarımızda ilk defa bal gören sporcularımız var. Kamp merkezlerimizde gördüğü kahvaltıyı ve gıdaları evlerinde alamayan sporcularımız var. Okulumuzda sporcularımızın beslenmelerine diyetisyen eşliğinde çok dikkat ediliyor." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER