ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 11:36

Boks 2020 Olimpiyat Oyunları'na hazır

Boks 2020 Olimpiyat Oyunlarına hazır


"Her Çocuk Bir Yetenektir, Yeter ki Keşfedilsin" projesi hedeflenen 2020 Olimpiyat Oyunları'na sporcu yetiştirme çalışmaları Yeni Turan İlkokulu ile devam ediyor.

Yeni Turan İlkokulu'nun bahçesinde yapılan ve izdihamlarında yaşandığı ön kayıt programına çocukların ilgisi yüksek oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Boks Federasyonu Başkanlığı ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün destek verdiği proje kapsamına Yeni Turan İlkokulu da katıldı.

Fenerbahçe Ankara Boks Okulu tarafından uygulamaya koyulan projede ilk olarak Evliya Çelebi Orta Okulu öğrencileri arasından yetenek seçimi yapılmıştı. Proje kapsamında yeni okul olarak seçilen Altındağ İskitler bölgesindeki Yeni Turan İlkokulu'nda yapılan ön kayıtlara 1999-2004 doğumlu 245 çocuk kayıt yaptırdı. Çeşitli hediyelerinde dağıtıldığı ön kayıttan sonra yetenek taraması ve deneme antrenmanlarından da başarı ile geçen çocuklar Fenerbahçe Ankara Boks Okulu'nda ücretsiz Boks Eğitimi almaya başlayacaklar. Proje kapsamında boksa başlayan çocuklar 2020 Olimpiyat Oyunları'na kadar bütün spor malzemesi ihtiyaçları karşılanacak ve içlerinden başarılı olanlar başarı oranlarına göre maaşa bağlanacak.

Yeni Turan İlkokulu Müdürü Ufuk Savi, Spor Genel Müdürlüğü Spor Kontrolörü Mustafa Genç ve Boks Federasyonu Milli Takım antrenörleri Levent Yıldırım ile Handan İçyar’ın katılımı ile yapılan ön kayıt programına Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Onur Konuralp’te katılıp çalışmalara destek verdi.

Bir süre kayıt masasında öğrenci de kaydeden Asbaşkan Konuralp, “Çocukların boksa olan ilgisinden çok mutlu olduğunu, projeye olan büyük desteklerinden dolayı Gençlik Spor Bakanlığına, Fenerbahçe Spor Kulübüne çok teşekkür ederim. Boks Federasyonu olarak ta başta Federasyon başkanımız Eyüp Gözgeç olmak üzere projeye desteğimiz sürecektir.” dedi.

Projenin koordinatörlüğünü de yapan Gençler Dünya Boks Şampiyonu, Spor Genel Müdürlüğü Spor Kontrolörü ve Fenerbahçe Ankara Boks Okulu Teknik Direktörü Mustafa Genç, “Proje ile 2020 Olimpiyat Oyunlarına sporcu yetiştirmek için Gençlik Ve Spor Bakanlığımızın, Spor Genel Müdürlüğümüzün ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün destekleri ile 4 ay önce milli takım antrenörlerimiz Levent Yıldırım ve Handan İçyar ile birlikte başlattığımız çalışmalar Yeni Turan İlkokulu öğrencilerinin de katılımı ile büyük ivme kazanmıştır." diyerek, şunları söyledi:

"İçlerinde çok yetenekli çocukların olduğunu görüyoruz. Bu proje ile yetişecek çocukların Ülkemize Olimpiyat madalyası kazandıracağına inancım tamdır. Büyük bir işbirliği çerçevesin de yapılan proje ile Ülkemiz gençliğinin var olan potansiyeli doğru yere yönlendirilecek ve spor yapma imkanı olmayan çocuklarımıza spor yapma imkanı ve yeteneklerini ortaya çıkarma olanağı sunacaktır.”

Fenerbahçe Spor Kulübü Boks Şube Kaptanı Mert Öztemel proje ile ilgili yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe olarak projeye desteğimiz artarak sürecektir. Başta başkanımız Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerimiz Gençlik Ve Spor Bakanlığımız 2020 Olimpiyat Oyunlarını İstanbul’a alması için yaptığı çalışmalara tam destek vermektedir. Verilen desteğin yanı sıra 2020 Olimpiyat Oyunlarında yarışacak sporcular yetiştirmek için de çalışmalarımız devam edecektir. Projeye büyük destek veren başta Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Boks Federasyonu Başkanımıza, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Evliya Çelebi Ortaokulu ve Yeni Turan İlkokulu müdürlerine çok teşekkür ederim.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER