ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 21:46

Bocce Milli Takım seçmeleri yapılıyor

Bocce Milli Takım seçmeleri yapılıyor


 Mersin’de gelecek yıl haziran ayında düzenlenecek Akdeniz Oyunları'na katılacak olan Bocce Milli Takımı seçmeleri Kazan’da yapılıyor.
    
    Türkiye’nin ilk ve tek müstakil Bocce salonu olan Kazan Belediyesi Bocce Salonu’nda yapılacak milli takım seçmelerine Ankara, İstanbul, İzmir, Bolu, Rize, Bursa, Eskişehir, Tunceli, Antalya, Denizli ve Kırıkkale’den toplam 88 sporcu katılıyor. Raffa ve petank disiplinlerinde yapılan seçmeler çiftler kategorisinde olacak ve seçmeler sonucu 8 erkek 8 bayan olmak üzere toplam 16 sporcu milli takım aday kadrosuna seçilmeye hak kazanacak. Daha sonra milli takım kampa girecek ve bu kamptaki performanslarına göre bocce alanında Türkiye'yi temsil edecek sporcular belirlenecek.

    Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkan Vekili Dr. Mutlu Türkmen, Bocce Milli takımının Akdeniz Oyunlarından madalya ile döneceğine kesin gözüyle baktıklarını vurgulayarak, "Artık Bocce’de iddialı bir konuma gelmiş bulunuyoruz. Türk Milli Takımı olarak gittiğimiz tüm uluslar arası şampiyonalardan derece ve madalya getirmeye başladık. Sporcularımızın bu başarıyı Akdeniz Oyunları’nda da tekrarlayacağını düşünüyor ve madalyalarla bu organizasyonu tamamlayacağımızı umuyorum." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER