ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 12:17

"Boateng ile gurur duyuyoruz"

"Boateng ile gurur duyuyoruz"

Milanlı Boateng’in hazırlık maçında maruz kaldığı ırkçı tezahüratlar sonrasında sahayı terk etmesi tartışmalarına Uluslararası Futbolcular Birliği Başkanı Van Seggelen de katıldı.


Onur Dinçer / Skorer Özel

Milan takımının geçtiğimiz günlerde yaptığı eylemin yankıları bitmek bilmiyor. İtalya 4. lig takımlarından Pro Patria ile yaptığı hazırlık maçında tribünlerden ırkçı tezahüratlar yükselmesi üzerine sahayı terk eden kırmızı siyahlıların hareketiyle ilgili tartışmalara son olarak Uluslararası Futbolcular Birliği Başkanı Theo van Seggelen de katıldı.
 
FIFA Başkanı Sepp Blatter’in dün yaptığı, "Milanlı oyuncular gibi herhangi futbolcuların ırkçı saldırıya maruz kaldığı için sahayı terk etmesi uzun vadede bir çözüm üretmez” açıklamalarının ardından şimdi de Hollandalı futbol adamı görüşlerini açıkladı. Kevin-Prince Boateng başta olmak üzere tüm Milanlı oyuncularla gurur duyduğunu söyleyen Segelen, "Evet sahayı terk etmek kalıcı çözüm değildir. Ancak Boateng oyunu durdurmak üzere doğru zamanı seçti. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Milan’ın protestosu münferit bir durumdu ve iyi de bir işaretti. Elbette Şampiyonlar Ligi gibi arenalarda oynanan maçlarda farklı koşullar hakimdir. O kulvarda maçı durdurmak için tek yetkilinin hakem olduğuna dair bir kural mevcuttur. Ancak Boateng bir mesaj vermek istedi ve biz onunla gurur duyuyoruz" dedi. 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER