ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 18:50

Blatter'dan bir dönem daha FIFA başkanlığı sinyali


FIFA Başkanı Joseph Blatter, beşinci dönem FIFA başkanlığı için yeniden aday olabileceğinin sinyalini verdi.
Blatter, Mönchengladbach'ta düzenlenen bir toplantıda yaptığı açıklamada, FIFA başkanlığına yeniden aday olmaya hazır olduğunu ifade etti. Kesin karar için 10-11 Haziran'da Brezilya'nın Sao Paulo kentinde yapılacak FIFA Kongresi'ni bekleyeceğini belirten Blatter, zaman zaman başkan olup olmayacağıyla ilgili sorularla karşılaştığını söyledi.
Dünya futbolunun yönetim organının başında yaklaşık 16 yıldır bulunan Blatter, ''FIFA'da 209 ülke var. Çoğunluğu devam etmemi istiyorsa, o zaman ben de devam ederim'' dedi.
FIFA başkanlığı için şimdilik sadece Jerome Champagne adaylığını açıkladı. 2015'te yapılacak seçimlerde UEFA Başkanı Michel Platini'nin de adaylığını koyması bekleniyor.

- Penaltı atışlarını kaldırmak istiyor

Blatter, toplantıda ayrıca, seri penaltı atışlarını kaldırmak istediğini bildirdi. Penaltı atışlarını şans oyununa benzeten Blatter, ''Bu konuda bir çözüm istiyorum çünkü penaltı atışları piyango gibi. Oyuncular için de trajedi'' ifadelerini kullandı.
Blatter, penaltı atışlarının izlenme oranlarını yükselttiği için sadece televizyon kanalları için iyi olduğunu sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER