ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 23:06

"Bizim için önümüzdeki maç ölüm kalım maçıdır"


Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Banvit'in antrenörü Orhun Ene, Galatasaray Medical Park'ı mağlup ettikleri karşılaşmaya ilişkin, "Bu galibiyeti alırken oynadığımız oyundan tatmin olmadım" dedi.

Ene, play-off final serisinin 4. maçında Galatasaray Medical Park'ı 86-85 yendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, oyuncularının konsantrasyon ve dirençlerinin karşılaşmanın geneline yayılmadığını belirterek, "Maçın genelinde fiziksel olarak direnç gösteremedik. Oyun ve fizik olarak birkaç oyuncunun gösterdiği gayretle galibiyet aldık. Galatasaray'ı 3 kez yenme ihtimalimiz düşük olabilir ama basketbol oyununda önemli olan sizin ne kadar kazanmak istediğiniz ve bunu maçın geneline yaymanızdır. Bu galibiyeti alırken oynadığımız oyundan memnun kalmadım" diye konuştu.
Ene, serinin İstanbul'daki 5. maçının büyük önem taşıdığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

Bir maç daha kazanarak seriye devam etmek istiyoruz. Ardından sahamızda 3'te 3 yapmak istiyoruz. Bizim için önümüzdeki maç ölüm kalım maçıdır. Galatasaray bugün hem sezonun hem de final serisinin en kötü maçını oynadı. Bandırma'da serinin 3. maçındaki gibi iyi oyun oynarsak İstanbul'daki maçı kazanabiliriz."

Ergin Ataman

Galatasaray Medical Park Antrenörü Ergin Ataman ise genelde daha iyi oynayan, basketbolun doğrularını yapan takımın maçı kazandığını belirterek, Banvit'i kutladı.

Banvit takımının, seride 3-0 geride olmalarına rağmen maça büyük azim ve dirençle başladığını belirten Ataman, şunları söyledii:

"Banvit, savunma sertliğini kabul ettirerek üstün oynadı. Biz ise takım halinde psikolojik olarak bir rahatlık içindeydik. Sanki bu akşam yürüyerek şampiyon olacağız gibi izlenim vardı. Sert oynadılar, hakemler de buna tolerans gösterdi. 20 sayı geri düşünce biz de sert oynamaya başladık. Son dakikalarda Gordon'un üstün gayreti ve iyi oyunuyla maça ortak olduk. İki gün önce son topta şansımıza kazanmıştık. Aynı oyuncuyla aynı şansı bulduk ama bu kez olmadı."
Ataman, taraftarlarının da desteğiyle bir sonraki maçta daha akıllı, daha sert basketbolla seride durumu 4-1 yaparak şampiyon olmak istediklerini kaydetti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER