ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 18:30

Bitlisli atletler Türkiye birincisi oldu


Sakarya'nın Darıca ilçesinde yapılan Ferdi Atletizm Balkan Milli Takım Seçmeleri'nde, Bitlisli iki atlet Türkiye birincisi oldu.
   
  Atletizm Bitlis Temsilcisi ve Atletizm Milli Takım Antrenörü Fadıl Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli takım seçmelerinde 6 bin metrede büyük bayanlarda Senem Çağlan ile 3 bin metrede yıldız erkeklerde Ömer Oti'nin, Türkiye birincisi olduğunu söyledi.
    
Seçmelerde, Bitlisli atletlerin iyi bir performans sağlayarak başarı elde ettiğini ifade eden Kara, şöyle konuştu:
    
''Bu sporcularımız milli takıma girdi. Senem Çağlan, 9 Mart'ta Atletizm Milli Takım Antrenörü Fahri Tunçtan ile beraber Sırbistan'da yapılacak olan Balkan Kros Şampiyonası'nda ilimizi ve ülkemizi temsil edecek. Çağlan'ın, bayrağımızı göndere çekeceğine inanıyorum. Ömer Oti ise bu yıl temmuz ayında Hollanda'da yapılacak Yıldızlar Dünya Pist Şampiyonası'na katılacak. Oti'nin de ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Ayrıca Senem Çağlan, bu yıl 25-30 Haziran tarihleri arasında Mersin'de düzenlenecek Akdeniz Oyunları'na katılmayı hedefliyor.''
    
Bitlis'te çok sayıda yetenekli çocuk ve gencin bulunduğunu vurgulayan Kara, bu sporculara sahip çıkılması gerektiğini belirtti.
    
Kara, çocuklara sahip çıkılması durumunda yarışmalarda daha iyi başarı alacaklarına inandığına değinerek, ''Katıldığımız organizasyonlarda bizden desteklerini esirgemeyen Valimiz Veysel Yurdakul'a, Emniyet Müdürü Sadettin Akgüç'e, Milli Eğitim Müdürü Emin Korkmaz'a ve Gençlik Spor Kulübü Başkanı Refik Avşar'a teşekkür ediyorum'' dedi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER