ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 20:38

Bitlis Eren Üniversitesi'nden, Mardin Üniversitesi'ne farklı tarife


Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) futsal takımı, Bitlis’te karşılaştığı Artuklu Üniversitesi futsal takımını 12-5 gibi farklı bir skorla yendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığı'nın işbirliğiyle düzenlenen üniversiteler arası deplasmanlı salon futbolu ligi (Ünilig-Futsal) erkekler (L) grubunda bugün Bitlis İsmail Eren Spor Kompleksi'nde Mardin Artuklu Üniversitesi futsal takımını ağırlayan Bitlis Eren Üniversitesi, maçtan 12-5 gibi farklı bir skorla ayrıldı.

Maç boyunca rakip takım Mardin Artuklu Üniversitesi'ne üstünlüğünü kabul ettirmeye çalışan Bitlis Eren Üniversitesi futsal takımı, maç sonucunda attığı birbirinden güzel gollerle 12-5 gibi farklı bir skor elde ederek maçın galibi oldu. Maçtan sonra açıklama yapan Bitlis Eren Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Salih Aygün, galibiyet serisine devam eden eve galibiyet üstüne galibiyet sevinci yaşatan sporcuları ve takım antrenörü Kemal Bozkurt’u başarılarından ötürü tebrik etti. Aygün, şöyle konuştu:

“Başta, üniversiteli öğrencileri aynı ligde yarıştırmak, kaynaştırmak amacıyla hayata geçirilen üniversiteler arası deplasmanlı ligin (ÜNİLİG) mimarı olan Gençlik ve Spor Bakanlığı'na, desteğini her zaman yanımızda gördüğümüz Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Doğru’ya ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer hocamıza ve yönetimine teşekkürü borç biliriz.” Aygün, Bitlis Eren Üniversitesi futsal takımının 28 Mart’ta Batman Üniversitesi'yle Batman'da karşılaşacağını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER