ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 11:24

Bisiklet Turu, Gül'ün de katılımıyla sona eriyor


49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun yarın koşulacak İstanbul - İstanbul etabı için Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül de Caddesbostan’da sonlanacak finiş alanına gelecek. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da eşiyle birlikte geleceği ayrıca Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın da yarış alanında olacağı bildirildi.

49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’u yarın koşulacak 121 Kilometrelik İstanbul - İstanbul etabı ile sonlanacak. 2014 yılında 50. yılını dolduracak bu önemli yarışa ismini veren ve desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte finiş alanına teşrif edeceği bildirildi. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın eşiyle, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın da yarış alanında olacağı kaydedildi.

BİSİKLET TURUNDA YARININ PROGRAM

121 Kilometrelik yarışın startı fodepar olarak saat 12.35’te Sultanahmet Meydan’ından verilecek. Bisikletçiler buradan Cankurtaran Sahil Yol’una inecek ve Kennedy Caddesi'nden saat 12.38’de yarışın normal startı için bayrak sallanacak.

Bisikletçiler Sahil Yolu’nu takip ederek, Galata Köprüsü’nden geçip, Karaköy, Kabataş, Beşiktaş İnönü Stadı ve Dolmabahçe’yi kat ederek Barbaros Bulvarı’na tırmanacak. Saat 12.49-12.50 civarında Boğaz Köprüsü’ne çıkması beklenen bisikletçiler, Avrupa-Asya arasını kat ederek E-5 yolu üzerinden Acıbadem’den Kızıltoprak’a, Feneryolu’ndan Caddebostan Sahil Yolu’na çıkacaklar.

Bostancı’dan Bağdat Caddesi’ne ve Sahilyolu’na devam eden parkur 8 kez dönülecek. Bisikletçiler daha sonra saat 15.22-15.30 olarak hesaplanan finişi yine Caddebostan Sahil Yol’unda tamamlayacaklar.

İSTANBUL - İSTANBUL ETABIYLA İLGİLİ OLARAK BAZI YOLLAR KAPATILACAK

Bu arada 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun yarın koşulacak İstanbul - İstanbul etabıyla ilgili olarak bazı yollar kısmen, ya da tamamen trafiğe kapatılacak.

Yarış için kapatılacak yollar ise şöyle:
08.30 Caddebostan Sahil Yolu (Trafiğe kapalı)
10.00 Bağdat Caddesi (Trafiğe Kapalı)
12.40 - 13.40 Boğaz Köprüsü Avrupa’dan, Asya’ya geçiş bu saatlerde kapalı. (Trafik diğer şeritten Asya’dan-Avrupa’ya, Avrupa’dan – Asya’ya geçiş çift yön olarak verilecek)
Sultanahmet Meydan’ına giriş ve çıkış olmadığından bu alanda herhangi bir trafik akışı zaten sağlanmıyor.

YOLLARIN TRAFİĞE AÇILIŞ SAATLERİ

16.30 - Bağdat Caddesi’nin trafiğe açılışı.
18.00 - Caddebostan Sahil Yol’unun trafiğe açılışı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER