ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 22:09

''Birlik ve beraberlik zamanı''


Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Nevzat Şahin, kaliteli bir takıma sahip olduklarını belirterek, birlik ve beraberliğe ihtiyaçları olduğunu söyledi.
     Şahin, Metin Türker Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Kardemir Karabükspor'un şehre çok güzel şeyler yaşattığını belirterek, takımın sıkıntılı bir noktada bulunduğunu, kısa sürede toparlanarak kendine yakışanı yapacağını anlattı.
     Şahin, alacakları 2 puanın takımı üst sıralara çıkaracağını, kaybedecekleri 2 puanın ise alt sıralara düşüreceğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:
     ''Ligde bu sezon gerçekten çetin bir mücadele var. Zannediyorum, bu mücadele sezon sonuna kadar devam edecek. Önümüzde 10 maç var. Alınması gereken 30 puan. Bizim açımızdan durum böyle. O yüzden bence geldiğimiz noktada herhangi bir sıkıntı yok. Bu takımın tek eksikliği sahasında galibiyet sevincini taraftarına yaşatamamasıdır.
     Takımdaki bu kadro gelmiş geçmiş en iyi kadrolardan bir tanesidir. Benim her zaman bu takıma ve teknik heyetine inancım devam ediyor.''
    
     ''Birlik ve beraberlik zamanı''
    
     Teknik heyet ve takımla toplantı yaptıklarını ifade eden Şahin, ''Kaliteli bir takıma sahibiz, lazım olan birlik ve beraberlik'' dedi.
     Takımda moral ve motivasyonun çok önemli olduğunu anlatan Şahin, hafta sonu Eskişehirspor ile yapacakları maçta taraftara galibiyet sevinci yaşatmak istediklerini dile getirdi.
     ''Çok önemli maçlardan birine çıkıyoruz'' diyen Şahin, şöyle devam etti:
     ''Her türlü sonuç olabilir. Sezon sonuna kadar bu iş böyle devam edecek. Bana göre bu takım kendini ispatladı. Arena, Şükrü Saraçoğlu ve Avni Aker'deki atmosferden galibiyetle çıkmak, Beşiktaş maçında 10 kişi kalmamıza rağmen maçı 2-2'ye getirebilmek kolay değil.
     Demek ki bu takımda bu meziyet, bu yetenek var. Biz böyle görüyoruz.''
    
     İç saha maçları
    
     Çevresindekilerin kendisine 4 büyüklerle yaptıkları maçı kazanmak yerine iç sahalardaki maçları kazanmaları konusundaki görüşlerini aktardığını vurgulayan Şahin, iç sahada 6, deplasmanda ise 4 maçları kaldığını anlattı.
     Akhisar Belediyespor ve Mersin İdmanyurdu'nun mücadeleye devam ettiğine işaret eden Şahin, şunları dile getirdi:
     ''Karabük'ün Karabük'ten başka dostu yok. Bu takım bu şehrin takımıdır. Bu kulüp şehrimizin olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Bu takımın geriye düşmesi hiç kimseye menfaat sağlamaz. Komşu illere baktığımızda bizim gibi Samsun'a kadar bu güzelliği yaşayan hiçbir şehir yok. Onun için kıymet bilmek lazım. Maalesef elde olduğu zaman hiçbir şeyin kıymeti bilinmiyor ancak kaybedildikten sonra kıymeti anlaşılıyor.
     İnancımız devam ediyor. Bu şehrin mayasında var. En kötü günlerde dahi zorluklarından üstesinden gelerek kendisini ispatlamıştır. Geçen yıl yaşadıklarımızı biliyorsunuz. Geçen yıl bu haftalarda 23 veya 24 puanımız vardı, şu an 29 puandayız.''
    
     Hakemler ve futbolcular
    
     Hakem hatalarını hiçbir zaman gündeme getirmediklerini, bundan sonra da getirmeyeceklerini kaydeden Şahin, geçen hafta Fenerbahçe dahil, bütün takımların hakemlerden şikayetçi olduğunu, hakemlerin formda olamayabileceklerini, kendilerinin de şanssız olabileceğini ama hiçbir zaman mazeretlere sığınmayacaklarını bildirdi.
     Olumsuz skorların ardından futbolcuların demoralize olduğunu, bunu aşmaya çalıştıklarını ifade eden Şahin, şehirde herkesin takımın düşeceğini konuştuğunu ve bunun da takıma olumsuz yansıdığının altını çizdi.
     ''Bu karamsarlığa bir anlam veremiyorum'' diyen Şahin, şunları anlattı:
     ''Takımın çok iyi giderken birden kötü sonuç alması sanırım buna neden. Taraftarımız her şeye rağmen stadı dolduruyor. Taraftarımızın desteğinden memnunum, takım mağlup da olsa takıma destek vermesinden çok memnunum. O yüzden sinerjimizi, coşkumuzu kaybetmeyeceğiz. Coşkuyu sahaya yansıttığımız zaman kazanamayacağımız maç yoktur. Yapıcı olmak lazım.
     Yönetimde kim ya da kimlerin olduğu önemli değildir. Şehir takımına sahip çıkmalı, bize değil.''
    
     -''4 maç kazanmaya ihtiyacımız var''-
    
     Şahin, dün yaptıkları toplantıda seferberlik ilan ettiklerini ve herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini vurguladı.
     ''Lütfen bize herkes destek versin'' diyen Şahin, ''Takıma sahip çıkılsın istiyoruz. En azından maça gelerek, tezahürat yaparak sahip çıkalım. Kulübün arkasında durun. Dışarıda 'yandık, bittik, kül olduk' demekle savaş kazanılmıyor. Kim ne derse desin sonuna kadar bu mücadeleye devam edeceğiz'' şeklinde konuştu.
     Futbolcuları cesaretlendirmeleri gerektiğine dikkati çeken Şahin, sözlerini şöyle tamamladı:
     ''Kim bu şehirde yaşıyorsa bu seferberliğe katılsın. Bu coşkuyu hep beraber yaşayalım. Bundan sonra kötü bir şey yaşamayalım, yaşatmayalım. Üç hafta önce benim seyircim 'Avrupa' diye bağırıyordu. Geldiğimiz noktada 'düşecek miyiz' diye düşünüyorlar, kaybedilmiş bir şey yok. Takımıma 45 puan hedef koydum, 4 maç kazanmaya ihtiyacımız var. Önümüze bakacağız. Görev süremiz içinde doğruları yapmaya çalışacağız.
     Yapamıyorsak da inancımızı yitirmişsek bırakır, gideriz. Bu, hiç önemli değil ama şu anda birlik ve beraberlik zamanıdır.''

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER