ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Mayıs 2014 Cuma 20:05

"Birçok futbolcuyla görüşüyoruz"

"Birçok futbolcuyla görüşüyoruz"

Deniz Atalay, transferi için bir süredir uğraş verdikleri Atletico Madridli Diego Ribas'la ilgili açıklamalarda bulundu.


Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Deniz Atalay, transferi için bir süredir uğraş verdikleri Atletico Madridli Diego Ribas'la ilgili, "Yaptığımız görüşmeler devam ediyor. Fakat ortada henüz atılmış bir imza ya da yapılmış bir anlaşma yok" dedi.
Transfer komitesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu dönemde hem Beşiktaş'ın hem Diego'nun çok kritik maçlara çıkacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Bizim kendisiyle görüştüğümüz ya da kendisine gösterdiğimiz ilgi artık bir sır değil. Diego'yu transfer etmek için yaptığımız çalışmalar sürüyor ama henüz sonuç alamadık. Bizim yönetim kurulu olarak böyle kritik bir virajdayken transfer konuşmamız son derece yanlış. Diego, hem kendi liginde hem de UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde çok kritik maçlara çıkacak, herkesin bildiği gibi iki kupa birden kovalıyor. Biz de Elazığspor'la, ligi ikinci bitirip gelecek sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılabilme adına neredeyse ölüm kalım maçına çıkacağız. Şimdi kakıp da nasıl, 'o gidecek, bu gelecek' tarzında açıklamalar yapalım?"

"Bir tek Diego ile değil, birçok futbolcuyla görüşüyoruz"

Sadece Diego için değil, takip ettikleri diğer oyuncular için de sezonun henüz tamamlanmadığına vurgulayan Atalay, şu ifadeleri kullandı:

"Oyuncular, kendileri yerine başka isimlerin adı geçince konsantrasyon problemi yaşıyor. Bu sadece Beşiktaş'ın oyuncuları için değil, diğer tüm kulüplerin futbolcuları için de geçerli. Biz, yeni sezonun planlaması doğrultusunda bir tek Diego ile değil birçok futbolcuyla görüşüyoruz. Ronaldinho sürecinde de aynı cümleyi kullanmıştım, Beşiktaş Kulübü görüştüğü ya da masaya oturduğu her futbolcuyu transfer edecek diye bir durum söz konusu olamaz. Kamuoyunda, yazılı ve görsel basında çıkan haberlerin de etkisiyle böyle bir algı oluşuyor. Bu geçici bir heyecan yaratır ama olumsuz bir sonda hüsranı da beraberinde getirir."

- "Taraftarımız ve camiamız sabırlı olsun"

Beşiktaş taraftarı ve camiasından sabırla beklemelerini isteyen Atalay, sözlerini şöyle tamamladı:
"Tek hedefimiz, yeni sezonda, yeni stadımızda taraftarımıza ve camiamıza büyük mutluluklar yaşatmak. UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılıp, başarılı sonuçlar almayı hedefliyoruz. Bu planlama doğrultusunda gerektiği zaman gereken takviyeleri elbette yapacağız. Gelişmeleri elimizden geldiği kadar paylaşmaya çalışıyoruz. Örneğin, Sayın Fikret Orman, Diego ile ilgili açıklamayı kendi yaptı. Taraftarımız ve camiamız sabırlı olsun ve her söylenene itibar etmesin."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER