ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 11:14

Bir basketbol Fenomeni Obradovic artık bizimle!

Bir basketbol Fenomeni Obradovic artık bizimle!

Sarı-lacivertli takımın yeni hocası Obradovic F.Bahçe Ülker'e gelmesi esnasında tam bir macera yaşanmış.


Basketbol dünyasını sallayacak bir transfere imza atan F.Bahçe Ülker, Zeljko Obradovic'i takımın başına getirerek pek çok taşı yerinden oynattı. Bir anda Avrupa basketbol camiasında konuşulan bu transferin en büyük yankısı Zeljko Obradovic'in tam 13 yıl geçirdiği Panathinaikos'da yani Yunanistan'da oldu.

Türk televizyonlarının fenomen dizisi Muhteşem Yüzyıl'dan etkilenen Yunan medyası Obradovic'e "Muhteşem" lakabını takmakta geçikmedi. Dün yapılan basın toplantısında sizde basketbolun Mourinho'su gibisiniz sorusuna  "Benim adım Obradovic" diyerek karizmatik bir cevap veren tecrübeli hocanın F.Bahçe Ülker'e de burası benim evim diyerek sahip çıkması taraftarları sevindirdi. Basın toplantısında yer alan Başkan Aziz Yıldırım'ın bile tezahürat yaptığı ünlü Koç'un takımın başında çıkacağı ilk maç merakla bekleniyor.

Obradovic'in F.Bahçe Ülker'e olan transferi ise tam bir yılan hikayesi. 2012 yılında ilk teklif götürülen hoca senelik 3 milyon euro istedi ve bu teklifin her geçen gün 100 bin euro artacağını söyledi. F.Bahçeli yöneticiler ise indirim beklerken bu rakamın 3 milyon 500 bin euro'ya çıkmasıyla bir şok yaşadılar. tekrar tekliflerini yinelediler.  

Bu rakamın konuşulmasından aylar sonra yolları gene keşisen Obradovic ile F.Bahçe arasında yine bir pazarlık yaşandı. Mirsad Türkcan aracılığıyla F.Bahçe Başkanı ile konuşan Obradovic takımın bütçesinin 17 milyon euro olduğunu öğrendi ve başarılarını sordu. Cevap olarak "Türkiye'de üç kupa kazandık ama Euro Ligde sıfır başarı elde ettik" aldı. Obradovic benim kariyerimde 8 tane Euro Lig şampiyonluğu var. Sizin takımınıza elbette gelirim ancak bu bütçenin 8'de birini isterim önerisiyle gelince F.Bahçe Ülker'in hocası olmayı başardı.

Ünlü hoca yeni hedefler ve mutlak başarı ile ismi gibi F.Bahçe Ülker'i de zirveye taşımaya çalışacak. 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER