ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Temmuz 2014 Salı 11:59

Bilica’ya "olcan" Davası

Bilicaya "olcan" Davası

Olcan Adın’ın gözüne parmaklarını sokarak yaraladığı iddiasıyla Elağızsporlu oyuncu Fábio Alves da Silva (Bilica) hakkında dava açıldı.


Geçen sezon Trabzonspor ile Elazığspor arasında oynanan ve 4-0 bordo mavili takımın galibiyeti ile sonuçlanan maç sonunda Olcan Adın’ın gözüne parmaklarını sokarak yaraladığı iddiasıyla Elazığsporlu oyuncu Fábio Alves da Silva (Bilica) hakkında dava açıldı.

Yaşanan gerginlik sonrası Trabzon Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede; 6222 sayılı yasa gereğince Elazığspor’lu oyuncu Fábio Alves da Silva hakkında ‘Spor alanında kasten yaralama’ suçlamasıyla yargılanması istenildi. Olcan Adın’ın rakibi Fábio Alves da Silva’dan şikayetçi olmadığı öğrenilirken, iddianamede, şikayet şartı aranmaksızın yapılan suçun cezaya hükmedilmesi gerektiği, olayın spor alanları ve bu alanlardaki eşya, mala zarar verme suçu bakımından değerlendirilerek, kamu davası açılmasının zaruri olduğu kaydedildi.

Bilica’nın duruşması önümüzdeki günlerde Trabzon Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülecek.
3 Kasım 2013 tarihinde Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadı’nda oynanan Trabzonspor ile Elazığspor müsabakanın sona ermesinin ardından dönemin Trabzonsporlu oyuncusu Olcan Adın ile Elazığsporlu oyuncu Bilica arasında gerginlik yaşanmış, Bilica, olcan’ın gözüne parmaklarını sokması üzerine karşılaşmanın hakemi kendisine kırmızı kart göstermişti.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER