ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:46

Bilic, Semih'e onay verdi

Bilic, Semihe onay verdi

F.Bahçe'nin yeni sezon için kadroda düşünmediği Semih Şentürk ile hem Galatasaray'ın hem de Beşiktaş'ın ilgilendiği iddia edildi.


Fenerbahçe'nin 'Nöbetçi golcüsü' Semih Şentürk için bugün basında hem Galatasaray hem de Beşiktaş iddiaları yer aldı. İşte çok konuşulan o iki haber:

Bilic, Semih'i istiyor (AMK)
 
Hem Slaven Bilic, hem de Türkiye için EURO 2008’in ayrı bir anlamı vardır. Bilic’in yönettiği Hırvatistan çeyrek finalde Ay-Yıldızlı Milli Takımımız’a elenmişti. 119. dakikada yenilen gole 120’de Semih Şentürk harika bir füzeyle cevap vermiş; Bilic’in yarı final hayalleri penaltılara giden maçta yıkılmıştı. Türkiye penaltılarla yarı finale çıkarken Bilic ve öğrencileri Semih’ten hayatları boyunca unutamayacakları bir ‘kazık’ yemişlerdi. 5 yıl sonra, Bilic ile ‘Nöbetçi Golcü’nün yolları Beşiktaş’ta kesişebilir. Çünkü, Hırvat hoca Semih için transfer izni verdi.
 
Semih Şentürk’e hayran
 
Futbol direktörü Önder Özen ile geçtiğimiz günlerde yapılacak yerli forvet transferini görüşen Bilic, Semih’i sordu. Yıldız futbolcuyu unutamayan ve “Semih Şentürk’ün durumu nedir?” diyen Bilic, Özen’den, “Fenerbahçe yeni sezonda düşünmüyor. İstersen transfer ederiz” yanıtını aldı. Tecrübeli teknik adam, bir dönem kabuslarına giren golcü oyuncu için övgü dolu ifadeler kullanarak, “Ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir oyuncu. Pozisyon almasını çok iyi biliyor. Yaş olarak da olgunluk döneminde. Eğer maliyeti yüksek değil ise transfer edilebilir” görüşünü bildirdi.
 
Son kararı yönetim verecek
 
Daha önce, “Basına bazen yalan söyleyebilirim” diyen hemen arkasından ise “F.Bahçe’den oyuncu almayacağız” sözleriyle maliyetlerin yükselmemesi için taktik yapan Önder Özen, yönetime Semih Şentürk’ün de adını verecek. Cenk Tosun’un başını çektiği golcü listesine girecek Semih için son karar Beşiktaş Yönetimi’nde. Tatil dönüşü takımdan ayrı çalışmalara başlayacak Semih Şentürk’ün Anadolu takımlarından teklifler aldığı ancak çocuklarının eğitimi için İstanbul’da kalmak istediği biliniyor.
 
Habertürk Gazetesi'ndeki haber ise şöyle:

F.Bahçe ile yollarını ayıran Semih'in Galatasaray'la görüştüğü ileri sürüldü.

Fenerbahçe ile yollarını ayırmaya hazırlanan Semih Şentürk ile ilgili ilginç bir iddia şu sıralarda kulaktan kulağa dolaşıyor... Hatırlanacağı gibi Sarı-Lacivertliler’in Nöbetçi Golcüsü’nün bileti daha geçen sezonun bitiminde kesilmişti. Aykut Kocaman’ın da ayrılmadan önce olumsuz rapor verdiği Semih’e yönetim de sıcak bakmayınca menajeri aracılığıyla kendisine kulüp bulması istenmiş ve yeni sezonda takımda düşünülmediği iletilmişti. O günden bu yana da Semih kendisine yeni bir takım bulmak için arayışlarını sürdürüyor. Golcü oyuncu için sürekli olarak Bursaspor’un adı geçiyor ve kendisi de yakın çevresine, “Bursaspor’a gideceğim” diyor. Ancak söylentilerle ilgili olarak şok bir iddia ortaya atıldı. Yakın çevresine sürekli olarak Bursaspor’a imza atacağını söyleyen Semih’in bonservisini bedelsiz olarak alıp Galatasaray’a gitmeyi planladığı ortaya çıktı. Sarı-Kırmızılı yöneticilerin, “Bonservisini hallet, gel” sözleri üzerine Semih’in görüşmeleri büyük bir gizlilikle sürdürdüğü ortaya çıktı. 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER