ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 13:47

"Beykan, Salih, Recep çok iyi durumda"

"Beykan, Salih, Recep çok iyi durumda"


Golleri ve bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle Fenerbahçe taraftarının gönlünde taht kuran Dirk Kuyt, Fenerbahçe Dergisi'ne açıklamalarda bulundu.

İşte Hollandalı yıldızdan inciler: 

- Golf oynamaya Liverpool’da başladım. Orada geçirdiğim birinci sezondan sonra, denedim ve çok hoşuma gitti. Kendimi rahatlattığım, beni gevşeten bir spor. Oynarken kimse seni rahatsız edemiyor, kimse sana dokunamıyor. Sahada bir başına, sadece golf oynamaya konsantre oluyorsun. Antalya bu açıdan da çok iyiydi. İdman programının dışında golf oynayarak rahatladım ve stres attım.

- Golf aslına bakarsanız oldukça zor bir spor dalı. Kendine karşı oynuyorsun, savaşıyorsun. Kendi limitlerini test ettiğin bir spor dalı. Rakip; sen ve senin tüm birikimlerin oluyor. Ufak bir hatan seni çok zorlayabiliyor ama aynı zamanda seni mental olarak daha güçlü kılıyor. Golf oynarken; bir gün kendini süper bir başka gün dipte hissedebiliyorsun ki bu bence hayata dair geliştirilmesi gereken bir ruh hali.

- Takım arkadaşlarımla sık sık Türkçe konuşmaya çalışıyorum. Bana birileri "Türkçe bir şeyler söyle" dediğinde biraz utanıyorum. Derslerimizi aksatmadan sürdürüyoruz, özellikle Antalya’da daha fazla ders gördük. O çok iyi geldi. Türkçe; her kelimesinin bana yabancı olduğu bir dil olduğu için öğrenmenin basit bir dil olduğunu söyleyemem ama kendimi zorluyorum ve ilerlediğimi düşünüyorum. Bir gün gelecek ki bu röportajı Türkçe yapacağız.

- Liverpool Academy’de de ders gördüler. Buraya transfer olduğum günden beri de o kayıt gününü beklediler diyebilirim. Futbola çok düşkünler. Ders bittiği anda ikinci antrenmanı iple çekiyorlar. Çok mutlular ve babalarının kulübünde futbol öğrendikleri için de çok gururlular. Bana her gün "Biz ne zaman Fenerbahçe’de oynayabiliriz?" diye soruyorlar.

- Beykan, Salih ve Recep’in performansları gerçekten çok iyi durumda. Fenerbahçe’nin böylesine genç yeteneklere sahip olması ve sahip çıkması çok önemli. Her şeyden önemlisi Aykut Hoca’nın onlara verdiği fırsatı en iyi şekilde değerlendiriyorlar. Onlar için ne kadar fazla dakika alırlarsa o kadar önemli. Ben de tabii ki gerek antrenmanlarda olsun gerek maç içinde onlara her türlü profesyonel ve psikolojik desteği veriyorum.

- Kazanmaya devam edeceğiz. Kalitemize inanmamız gerekiyor. 3 kulvardaki en yüksek şansımızı son ana kadar kovalayacağız. Taraftarımızın da bunu bilmesini isterim: Savaşmaya ve mücadeleye etmeye son ana kadar devam edeceğiz.

- Fenerbahçe taraftarı Fenerbahçe’nin yaşam damarı gibi… Bunu geldiğimden beri görüyorum. Verdikleri muazzam destek özellikle kendi sahamızdaki maçların gidişatına çok yardımcı oluyor. Onlar için oynamak gerçekten büyük bir zevk. Ben de onları çok seviyorum ve bu sevgiye layık olmaya çalışıyorum. Bu destek bizi her zaman bir adım öteye taşıyacak güçte.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER