ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 16:05

Beşiktaş'tan Eto'o açıklaması

Beşiktaştan Etoo açıklaması


Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Futbol Transfer  Komitesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay, eski yöneticilerden, eski  başkan adayı Serdal Adalı'nın yönetim kurulu aday listesinde yer alan Doğan  Küçükemre'nin Kamerunlu futbolcu Samuel Eto'o'nun transferi konusundaki  açıklamalarına yanıt verdi. 
 
Atalay, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, eski  yöneticilerden Küçükemre'nin bazı medya organlarında adını kullanarak  gerçekleştirdiği açıklamalarını ve iddialarını şaşırarak ve üzülerek okuduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı: 
 
"Öncelikle şunu belirteyim, aramızda uzun yıllara dayanan bir hukuk  mevcut olan Sayın Küçükemre ile seçim sürecinin ardından konuştuğumuz doğrudur.  Ancak bir başka doğru da arayan tarafın Sayın Küçükemre değil, ben olduğumdur.  Görüşmemizin ana konusu transfer değil, seçim süresince iç bünyede yaşanılan  sıkıntılar ve bunların camiamıza zarar vermeden giderilmesi temennileri olmuştur.  Seçim süresi boyunca spekülasyonu yapılan Samuel Eto'o'nun transferi vaadinin  gerçek olup olmadığı başkanımız Fikret Orman'ın isteği üzerine Sayın Küçükemre'ye  yine benim tarafımdan sorulmuştur. Sayın Küçükemre söz konusu futbolcuyu 5 milyon  avro civarında bir rakama transfer edebileceklerini, seçimi kazandıkları takdirde  bu maliyetin yarısının Sayın Serdal Adalı, geri kalanının da yönetim kurulu  üyeleri tarafından karşılamasını planladıklarını aktarmıştır." 
 
Deniz Atalay, açıklamasında daha sonra şu görüşlere yer verdi: "Ancak yaptığımız kısa bir araştırmanın ardından Sayın Adalı ve Sayın  Küçükemre'nin Samuel Eto'o'nun kendisiyle değil, o günlerdeki seçim stratejisi  gereğince sadece bazı menajerlerle ve avukatlarla görüşmeler yaptığı ve söz  konusu transferin bu rakamların çok üstünde gerçekleşebileceği tespit edilmiştir.  Hal böyleyken Sayın Küçükemre'nin söz konusu futbolcuyu 5 milyon euro civarında  bir maliyetle yarım saatte transfer edebileceği iddialarını hala yüksek sesle telaffuz edebiliyor olması son derece manidardır ve hayal mahsulüdür. Sayın Adalı  ve Sayın Küçükemre'ye şu çağrıda bulunmaktayız: İddia ettiğiniz şartlarda ve  maliyette anlaşıp ülkemize getireceğiniz Samuel Eto'o'nun transferini  gerçekleştirmeye tüm maliyetlerini üstlenerek, yönetim kurulumuz hazırdır. Beşiktaş kamuoyu bu iddialarınızın arkasında durmanızı ve bu transferi gerçeğe dönüştürmenizi beklemektedir." 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER