ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 17:35

Beşiktaş'ta sakat futbolcuların durumu

Beşiktaşta sakat futbolcuların durumu

Kulüp doktoru Başöz: "Sezer Öztürk'ün ayak bileği burkulmuştu. Bugün itibariyle ayak egzersizlerine başladı"


Beşiktaş Futbol Takımı Doktoru İsmail Başöz, sakatlığı  bulunan Sezer Öztürk'ün ayak bileğinin burkulduğunu ve bugün itibariyle ayak  egzersizlerine başladığını söyledi. 
 
BJK TV'ye açıklamalarda bulunan Başöz, Sezer'in sahadaki  egzersizlerine de devam edeceğini belirterek, "Birkaç gün sonra alacağımız  sonuçlara göre takıma dönüp dönmeyeceğine karar vereceğiz" dedi. 
 
Diğer sakat oyuncularla ilgili bilgi veren İsmail Başöz, şunları  kaydetti: 
 
"İsmail Köybaşı, bireysel ve rehabilitasyon antrenmanlarını Dolu  Arslan eşliğinde sürdürüyor. Yaklaşık 2 haftalık bir hedefimiz var. İsmail ile  ilgili tabii ki bunlar sadece hedef. Uğur Boral'ın tedavisi sürüyor. Uğur  Boral'ın takıma dönmesi biraz daha süre alacak gibi gözüküyor. Manuel  Fernandes'in disk tendonlarında bir ağrı vardı. Bugün dinlenmesine karar verdik.  Her antrenmandan önce kontrolünü sağlayacağız. Almeida'nın da bel kaslarında  ciddi bir sertlik ve ağrı vardı. Egzersizler ağrıyı artıracağından dinlenmesine  karar verdik ve tedavisine başladık." 
 
Sporcu fıtığı nedeniyle ameliyat olan Holosko'nun durumuyla ilgili  olarak siyah-beyazlı takımın doktoru, şunları söyledi: 
 
"Holosko'nun kasık bölgesindeki ağrı bundan 20 gün önce başladı. Bu  ağrıların başlamasından itibaren bütün olasılıkları gözönünde bulundurarak  sporcumuzu takip etmeye başladık. O bölgede oluşabilecek sakatlık sayısı çok  fazladır ve bir kas yırtığı, bağ kopması gibi net bir bulgu vermediği için takip  çok önemlidir. Tanısı çok zor koyulan bir sakatlıktır, bütün dünyada bu böyledir.   Detaylı incelemelerin ve testlerin İstanbul'da güvendiğimiz doktorlar ve  makinalar eşliğinde tekrar yapılmasını istedim. Orada Prof. Dr. Melih Paksoy ve  Prof Dr. Ömer Taşer tarafından muayaneleri yapıldı. Tekrardan MR'ı ve ultrasonu  çekildi ve benim düşündüğüm bulgular İstanbul'da yapılan testler sonucunda ortaya  çıkarıldı. Yaklaşık 8 milimetrelik küçük bir fıtık olduğu için muhtemelen burada  görülemedi. Bulgular çok net ve kesin olduğu için süreci hızlandırıp bir an önce  operasyonu yapmak istedik." 
 
  
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER