ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 18:39

Beşiktaş'ta kurullardan yönetime tam destek


Spor Toto Süper Lig'in 5. haftasında oynanan Beşiktaş - Galatasaray derbisinden sonra çıkan olaylarla sıkıntılı bir süreç yaşayan yönetim kuruluna alt kurullardan destek geldi.

Başkan Fikret Orman ile bir araya gelen kurulların temsilcileri, yönetim kurulununa tam destek verdiklerini söylediler. Akaretler’deki kulüp binasında gerçekleşen toplantıda Başkan Fikret Orman ile bir araya gelen; Divan, Denetleme, Disiplin ile Seçme ve Sicil Kurulları'nın başkanları ve üyeleri, Başkan Fikret Orman tarafından derbi maçta çıkan olaylarla ilgili ayrıntılı olarak bilgilendirildi.

Toplantı sonrasında Başkan Fikret Orman ve Yönetim Kurulu'na tam destek veren kurullar, taraftarlarına ve kamuoyuna yönelik olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı:

"Sevgili Beşiktaşlılar,
Yaşanan üzücü olayların aydınlatılması ve bir daha tekrarı olmayacak şekilde ivedi tedbirlerin alınmasını talep ediyor ve takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz. Kulübümüz bu olaylar karşısında maddi ve manevi bir şekilde zarar görmüştür. Mağdur durumuna düşmüştür. Kamuoyundaki yansımalarda mağdur olduğumuz görülmektedir.

Düşüncemiz; siyasetin sporun içine girmesine kesinlikle müsaade etmemeliyiz. Yükselen toplumsal şiddete dikkat çekerek bunlara taviz vermemeliyiz. Beşiktaş’ın gruplaşmasına, bölünmesine, ayrışmasına her türlü kendi isim ve oluşumlarının öne çıkarılmasına karşı çıkmalıyız.

110 yıllık şanlı bir tarihe sahip ortak paydamız Beşiktaş’ımıza, tüm ülke insanlarımızın sevgi ve saygı gösterdiği renklerimize ve kulübümüze sahip çıkarak; aydınlık günlere, başarılara, zaferlere ulaştırmak için birlik ve beraberlik içinde bir olmalıyız."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER