ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 12:13

Beşiktaş'ta kritik gün!

Beşiktaşta kritik gün!

UEFA’nın siyah-beyazlı kulübe verdiği 1 yıl Avrupa’dan men kararının iptali konusunda yapılacak kritik duruşma başladı.


Beşiktaş'ın UEFA Disiplin Kurulu'nun şike iddialarıyla ilgili verdiği tedbir amaçlı 1 yıl Avrupa kupalarından men cezasına yaptığı itiraz için Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) yapılacak duruşma başladı.
 
İsviçre'nin Lozan kentinde gerçekleştirilen duruşmalı toplantıya Beşiktaş Kulübü adına hukuk işleri ve finansmandan sorumlu yönetim kurulu üyesi Melih Sami Esen ve yabancı avukatlar katılacak.
Avukatların yanı sıra eski yöneticilerden Serdal Adalı, eski teknik direktör Tayfur Havutçu, kulüp çalışanı Ahmet Ateş tanık olarak duruşmaya katılırken, eski Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu üyeleri Prof. Dr. Oğuz Atalay, Yrd. Doç. Dr. Burak Oder ve Mertay Kugay da uzman tanık olarak toplantıda yer alacaklar.
 
Öte yandan TFF Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu ise video konferans ile yine tanık olarak duruşmaya dahil olacak.
 
Toplantı TSİ 10.30'da başlarken, tanıkların tamamının öğle saatlerinde CAS binasına gelerek dinleneceği öğrenildi.
 
‘ŞANSIMIZ YÜZDE 50'

Fikret Orman, CAS’taki şanslarının yarı yarıya olduğunu söyledi. “Kararın lehimize çıkma ihtimali yüzde 50. Ya Avrupa Ligi’ne devam edeceğiz ya bir sezon daha ceza çekeceğiz. Her duruma hazırlıklıyız. Olumsuz çıkarsa Tromsö’nün rövanşını oynamayacağız” dedi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER