ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 16:01

Beşiktaş'ta istifa depremi!

Beşiktaşta istifa depremi!

Türkiye önceki gece İnönü Stadı’nda yaşananların şokunu yaşıyor. Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran istifa etti.


Beşiktaş'ta Orduspor maçında yaşanan olaylar masaya yatırıldı. Toplantının ardından Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran istifa etti.

Tamer Kıran, Orduspor karşılaşması sonrasında Protokol Tribünü'nden aşağıya inerek taraftarlara saldıran kişilerin, kendi misafir listesinden girdiğini kabul ederek duyduğu derin üzüntüyü aktardı ve istifa etti.

"BEN TALİMAT VERMEDİM"

Kıran'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Orduspor maçı sonrasında numaralı tribünde meydana gelen ve bir taraflarımızın darp edilmesiyle sonuçlanan vahim olayla ilgili derin bir üzüntü içerisindeyim. Olaya karıştığı iddia edilen kişinin dolaylı olarak benim misafir listemden tribüne girdiği doğrudur. Ancak esefle kınadığım ve beni derinden yaralayan bu olayın gerçekleşme şekliyle ilgili herhangi bir dahlimin olduğuna ve hatta daha da ileri gidilerek korumam olduğuna, kendine talimat verdiğime dair beni derinden üzen ve sarsan iddialar kesinlikle asılsızdır.

"BU OLAYI BENİMSEMEM MÜMKÜN DEĞİL"

Göreve geldiğim günden bu yana, Beşiktaş'ın bir değerler sistemi üzerinden yeniden şanına yakışır bir yapılanmaya kavuşması için içten bir çabayla aralıksız çalışan bir isim olarak, bu olayı benimsemem asla mümkün değildir. BJK Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran bir yana, hangi aklı selim insan, binlerce insanın bulunduğu bir ortamda, basının gözü önünde, hangi gerekçeyle, böyle bir şeye tevessül eder, kendi taraftarına saldırtır?

İSTİFANIN GEREKÇESİ...

Bir Futbol Komitesi Başkanı düşünün ki değerlerden, yönetim felsefesinden, kurumsallıktan ve Fair Play'den bahsedecek ve futbolun ana aktörü, en büyük destekçisi seyircisine bir saldırı planlayacak? Bunu akıl, mantık ve vicdan ile bağdaştırmak mümkün müdür? Bir yönetici, böyle bir şeyi hangi gerekçeyle yaptırır, bunu aklı selim değerlendiren herkesin takdir ve vicdanına bırakıyorum. Buna rağmen, bulunduğum mevkii ve bugüne kadar sergilediğim yöneticilik anlayışı gereği, olayla ilgili hiç bir sorumluluğum olmamasına rağmen, ilk günden beri savunduğum, Beşiktaş duruş ve değerlerinin yaşatılması, gelişerek hayat bulması adına, Futbol Komitesi Başkanlığı ve BJK Yönetim Kurulu üyeliği görevlerimden istifa ediyorum.

HELALLİK İSTEDİ

"Önce taraftarım" diye söze başladığım bu çatı altında, Allah nasip etti yönetici olma onuruna da eriştim. Beşiktaşımızda görev yaptığım yaklaşık 13 aylık sürede, eksikleriyle doğrularıyla ama tüm gönlümle verdiğim hizmette, geldiğim noktaya; tribünlere geri dönerken, benden yana varsa bir hakkım, helal ediyorum. Bu süreçte elbirliğiyle, gönül birliğiyle omuz omuza ter döktüğümüz, futbolcularımız, hocalarımız, çalışma arkadaşlarımız, yönetimimiz ve taraftarımızdan helallik diliyorum."

İKİNCİ BAŞKAN ÇEBİ AÇIKLAMA YAPTI

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, bu sabah Başkan Fikret Orman, Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran ve komite üyesi Deniz Atalay ile yaptıkları toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Çebi toplantıda Orduspor maçının ardından yaşanan kavgayı değerlendirdiklerini ve öğleden sonra da yönetim kurulunun diğer üyeleri ile konuyu görüşeceklerini söyledi. Çebi ayrıca yönetim kurulu üyesi Levent Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı 'Beşiktaş'ta yönetim yoktur' açıklamasına gönderme yaparak "Her ne kadar Levent Erdoğan yönetim yok dese de, yönetimimiz var ve fiilen çalışıyoruz" dedi.

Çebi şöyle konuştu: "Başkan bu sabah Umre ziyaretinden geldi. Öncelikle ziyaretini kutladık. Daha sonra yaşanan olayları değerlendirdik. Şimdi de yönetim kurulundaki arkadaşlarla ne yapılması gerektiğine karar vereceğiz. Kavgaya karışan kişilerin Tamer Kıran ile bağlantılı olduğuna dair bir konu konuşulmadı. Bir istifa yaşanması da gündem de değil. İstifa kendisinin tek taraflı bileceği bir iştir ama konusu bile geçmedi. Yaşanan olaydan dolayı hepimiz üzgünüz. Sadece başkan değil, tüm camia üzgünüz. Bugün değerlendirmelerimize devam edeceğiz. Arkadaşlarımızın da görüşlerini alacağız. Kulübü beraber idare ediyoruz. Her ne kadar Levent Erdoğan yönetim yok dese de, yönetimimiz var ve fiilen çalışıyoruz..." 

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER