ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Temmuz 2014 Salı 15:48

Beşiktaş'ta bir transfer bir istifa!

Beşiktaşta bir transfer bir istifa!

Beşiktaş'tan son dakika transfer açıklaması geldi. Siyah Beyazlı kulüp forvet oyuncu Demba Ba ile 4 yıllık anlaşmaya vardı.


Beşiktaş aradığı forveti Ada'da buldu. Siyah beyazlılar, Chelsea'nin Senegalli forveti Demba Ba'yı 4 yıllığına renklerine bağladı.

Almedia ile yollarını ayırdıktan sonra forvet arayışına giren Beşiktaş, Demba Ba'da karar kıldı. Bir süredir Chelsea kulübüyle temasta olan siyah-beyazlı yönetim, Senegalli golcü için kulübü ile el sıkıştı. Demba Ba'nın 6 milyon euro'luk bonservis bedeli için taksitlendirme yoluna gidildi. Beşiktaş yönetiminin ilerleyen saatlerde Demba Ba'nın transferini resmi siteden duyurması bekleniyor.

ÖNDER ÖZEN İSTİFA ETTİ

Beşiktaş bomba transferi konuşurken bir istifa haberi geldi. Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen, görevinden istifa etti. 

Önceki aylarda iki kere başkan Fikret Orman'a istifa etmeye hazır olduğunu söyleyen ancak Fikret Orman tarafından ikna edilen Önder Özen, Yalçın Ayhan transferinde yaşanan kaos sonrası resmi olarak istifa etti.

ÖNDER ÖZEN'DEN İLK AÇIKLAMA!

FİKRET ORMAN'DAN ÖZEN'E TEŞEKKÜR

Yalçın Ayhan ile yaklaşık 1 ay önce yapılan sözleşmenin resmiyete dökülmemesi ve Yalçın'ın İngiltere kampında sadece 1 gün kalarak geri gönderilmesi Önder Özen'in istifa kararı almasında bardağı taşıran son damla oldu.

Bir önceki transfer Komitesi Başkanı Deniz Atalay ile birlikte atılan bu imza Beşiktaş Yönetiminin tam anlamıyla karışmasına yol açtı. Yönetim Kurulu üyelerinin büyük bir kısmı Yalçın transferine iki sebeple karşı çıktılar. Bu sebeplerden birincisi ellerinde olan İbrahim Toraman gibi Milli Takımda defalarca oynamış bir stoperin hala affedilmemiş olması. İkinci sebep ise Yalçın transferine taraftarların gösterdiği büyük tepki.

Bu tepkiler sonrası Yalçın Ayhan, Önder Özen'in bilgisi dahilinde kampa katılmasına rağmen sadece 1 gün sonra başkan Fikret Orman ve yöneticilerin talimatı ile kamptan gönderildi ve kendisine sözleşmenin geçersiz olduğu bildirildi. Bu gelişmelerden sonra ani bir kararla Türkiye'ye dönen Önder Özen başkana istifasını sunarak Beşiktaş'taki Sportif Direktörlük görevinden ayrılmış oldu.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER