ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Aralık 2014 Çarşamba 15:53

Beşiktaşlılara müjde

Beşiktaşlılara müjde

Beşiktaş'ın yapımı devam eden stadı Vodafone Arana'nın çatı inşaatına geçilmesi ve direklerin dikilmeye başlanması sebebiyle Başkan Fikret Orman ve yöneticilerin de katılımıyla bir tören düzenlendi ve kurban kesildi.


Başkan Fikret Orman'ın yanı sıra İkinci Başkan ve Futbol Şubesi Başkanı Ahmet Nur Çebi, Genel Sekreter Ahmet Nur Çebi, As Başkan, Yeni Stat ve Yeni Stat Sponsorluklarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Umut Güner, Kartal Yuvası'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kocadağ, Genel Koordinatör Levent Çifter ile Vodafone Arena inşaatında çalışan işçiler de törene katıldılar.

Okunan duaların ardından kurban kesimi yapıldı. 

"YATIRIM MİKTARIMIZ 100 MİLYONU GEÇTİ"

Daha sonra stadı gezen Fikret Orman, yaptığı açıklamada sürecin zor olduğuna dikkat çekti. 

Orman, "Yaklaşık 1 yıl önce temelini attığımız Vodafone Arena'nın artık kaba inşaatını tamamlayıp çatı imalatına başladık. İlk etapta kolonlar dikilecek. Bugün de onunla ilgili bir tören yapmak istedik. Hayırlara vesile olur İnşallah. Allah hepimize Türk sporseverlere Beşiktaşlılara Vodafone Arena'yı teslim etmeyi bize nasip etsin. Hızlı şekilde çatı imalatı başlıyor. Ondan sonra da çim imalatı başlayacak. Çok zorlansak da hissettirmemeye çalışsak da takımları finanse etmek, geçmişten gelen ödemeleri yapmak ve stat yatırımı yapmak çok zor bir süreç. Bütün kulüpler mali sıkıntı içinde. Bizden başka büyük yatırım yapan kimse yok. Onların tüm yatırımlarını devlet finanse ediyor. Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımla büyük çaba sarf ediyoruz. Hepsinin bireysel olarak büyük katkıları var. Tam rakamı bilmiyorum ama 100 milyonu geçti yatırım miktarımız. Umut Güner'in çok emeği var. Ortalarda gözükmese de üzerimizden birçok yükü alıyor" ifadelerini kullandı.

"STADI EN KISA SÜREDE TAMAMLAMAK İSTİYORUZ"

Stadı en kısa sürede tamamlamak istediklerini belirten Orman, "Tarih vermek istemiyorum. Kafamızda bir tarih var. Kamuoyu bu güzelliği konuşmak yerine tarih konusunu konuşuyor. 26 Aralık gibi temel atmaya başladık. 1 senede kaba inşaatı bitirdik, daha hızlı yapabilirdik. Her şeyi eş değer olarak yapmak zorundayız. Transfer yapmak, oyuncuların parasını vermek, Ferrari'nin parasını vermek gibi. Kredilerimiz var onları da ödemek zorundayız. Konya hepimizi heyecanlandırdı. Stat bittiğinde 40 bin kişiye tamamen dolu tribünlere oynarız diye düşünüyorum. Kombinelere gelen talepler de onu gösteriyor" dedi.

Ahmet Nur Çebi ise yaptığı açıklamada, hücum oyuncularının sakatlanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Çebi, "Kadromuz çok iyi. 3 tane hücum oyuncumuz var. İkisi sakatlık sorunu yaşıyor. İnanıyorum ki üçüncü oyuncumuz görevini yerine getirecektir" şeklinde konuştu.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER