ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 18:48

Beşiktaşlı yıldızın ödü kopmuş!

Beşiktaşlı yıldızın ödü kopmuş!

Beşiktaş’ın Çek stoperi ülkesine yaptığı açıklamada, sahaya taraftarların girdiği anda büyük bir korku yaşadığını itiraf etti .


Beşiktaş’ın deneyimli stoperi Tomas Sivok, takımının Galatasaray ile oynadığı karşılaşmada korku dolu anlar yaşadığını itiraf etti.

Çek basınına konuşan Sivok, “Hakem kötü bir yönetim sergiledi. Onun bazı kararları ve bazı Galatasaraylı oyuncuların hareketleri olayların çıkmasında etkiliydi. Özellikle Melo’nun yaptıkları bardağı taşıran son damla oldu. Sonradan yaşananların, Türkiye’de son zamanlarda yaşanan bazı siyasi olaylarla ilişkili olabileceğine dair yorumlar kulağıma geldi. Ancak gerçek nedenin hangisi olduğunu söylemek zor” dedi.

Sivok şunları söyledi: “76 bin kişi olduğu söylense de ben koltukların dışında kalan bölümlerde de seyircilerin olduğunu gördüm. Tahminimce 80 bin kişi vardı. Sahaya giren taraftarları görür görmez bir bölümümüz hemen soyunma odalarına doğru kaçmaya başladı, ardından herkes kaçtı. Yaklaşık 1 saat soyunma odasında formalarımızla oturduk. Sonra duş alabileceğimiz söylendi. Sonra iki saat de taraftarlar için beklememiz gerekti. Zaten dışarıda trafik de vardı. Ortalığın biraz yatışmasını bekledik. Bu olaylar sırasında ben de çok korktum.”

30 yaşındaki stoper şöyle devam etti: “5 yıldır burada futbol oynuyorum.  Türk taraftarlar çok sıcak kanlı insanlar. Zaman zaman tribünlerde olaylar çıktığı görülüyor. Bu derbiyi kazanmayı çok istiyorduk. Ancak olmadı. Şimdi muhtemelen bize hükmen mağlubiyet ve seyircisiz oynama cezası gelecek. O yüzden çok üzgünüm. Bilic ile iyi bir hava yakaladık ve sezona iyi bir başlangıç yaptık. Bunun sekteye uğramasını istemiyoruz. ”
 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER