ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 15:45

"Beşiktaşlı olduğum için pişman değilim"

"Beşiktaşlı olduğum için pişman değilim"


Bursaspor – Beşiktaş maçı öncesi Fernandes için attığı tweet nedeniyle yeşil - beyazlı kulüpten kovulan genç oyuncu Osman Talha Kotaran, “Beşiktaşlı olduğumdan dolayı pişman değilim. Ama bu duruma geleceğini tahmin etmemiştim. Bilseydim böyle olacağını o twiti atmazdım.” dedi.

Ligde dün akşam oynanan maç öncesi Twitter hesabından Beşiktaşlı oyuncu Fernandes’in fotoğrafını paylaşarak, “Seni izlemeye geliyoruz büyük üstat, gol atarsan inşallah sevinmeyiz” yazan Bursaspor’un A2 takım oyuncusu 18 yaşındaki Osman Talha Kotaran, yönetim kurulu kararı ile kulüpten kovuldu.

Yaşadıklarını anlatan Kotaran, "Tweet attıktan sonra taraftardan çok büyük tepki geldi. Tepkiler üzerine kaldırmak zorunda kaldım. Sonra idmanım vardı. Taraftar olayı büyüttüğü için yönetime kadar yansımış." diyerek şunları söyledi:

"Yönetimde alt yapı koordinatörünü aramış. Alt yapı koordinatörünün odasına gittim. Böyle şeyler var sen yaptın mı dedi. Bende anlattım. Alt yapı sorumlusu ‘Beşiktaşlı mısın’ diye sordu. Bende, ‘Evet Beşiktaş’a biraz sempatim var’ dedim. Bunun üzerine, ‘Tamam, sana teşekkür ederiz bugüne kadar hizmetlerin için. Sana başardılar, kulüple bağlantın kesildi, sezon sonu bonservis bedelini alıp gidebilirsin.’ dedi. Ben de tesislerden ayrıldım."

“BEŞİKTAŞ’A HAYRANIM”

Arkasından babasına haber verdiğini söyleyen genç oyuncu, “Babama söyledim o da, ‘moralini bozma, her şeyin hayırlısı. Böyle olmasaydı iyiydi ama yapacak bir şey yok.’ dedi. Ben Beşiktaşlı olduğumu kabul ediyorum. Hayranım yani küçüklüğümden gelen bir şey. Sonuçta tuttuğun takımda futbol oynayacaksın diye bir kaide yok.” dedi.

8-9 sene Bursaspor’da oynadığını hatırlatan Talha, "Çok şey öğrendim. Yani böyle olunca moralim bozuldu. En çok da 8 yıldır birlikte oynadığım arkadaşlarımdan ayrıldığım için üzüldüm." diyerek şunları söyledi:

"Zaten 2 - 3 ay sonra sezon bitecekti. Belki ondan sonra olsaydı daha iyi olurdu. Ama böyle olması belki de daha hayırlı oldu. Şimdi benim için sezon bitti. Yaza kadar iyi hazırlanmak yazdan sonra iyi takım bulursam gidip devam edeceğim."

“BEŞİKTAŞ TARAFTARLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Sosyal medyada kendisine sahip çıkan Beşiktaş taraftarlarına teşekkür eden golcü oyuncu, “Çok sahip çıktılar. Onlara çok teşekkür ediyorum. Bursaspor taraftarlarına da diyecek bir şeyim yok. Yani yanlış anlaşılmak istemezdim.” diye konuştu.

Talha, 'Beşiktaş’ta oynamak ister misin?' sorusuna, “Tabi ki her futbolcunun tuttuğu takımda oynamak gibi bir hedefi vardır. Benim de böyle bir hedefim var. İlerde mümkün olursa oynamak isterim.” şeklinde cevap verdi.

Genç yetenek, 'Takım arkadaşlarından da başka takımı tutan oyuncu var mı?' sorusuna ise şu karşılığı verdi:

“Vardır mutlaka. Çünkü herkes Bursaspor’da oynayıp da Bursasporlu olacak diye bir kaide yok yani. Bu alt yapıda da vardır, A takımda da vardır. Ama belki belli etmiyorlardır. Ben sadece duygularımı dile getirdim."

18 yaşındaki futbolcu, pişman olup olmadığı yönündeki soruyu ise "Beşiktaşlı olduğumdan dolayı pişman değilim. Ama bu duruma geleceğini tahmin etmemiştim. Bilseydi böyle olacağını atmazdım. Fernandes’i Valencia’da da izliyordum. Beşiktaş’a gelince ayrı bir sempatim geldi. Sadece benim değil Türkiye’de bir çok insan onu beğeniyor. Ben örnek aldığım bir oyuncu, hayatı ile olsun, futbolu ile olsun. Mevkiim forvet ama iyi futbolcu olduğu için beğeniyorum." diye cevap verdi.

“BURSASPOR KAZANDIĞI İÇİN ÜZÜLMEDİM”

Maçı Bursaspor kazandığı için üzülmediğini de belirten Talha, “Bursaspor kazandığı için üzülmedim. Sonuçta orada emek verdim, bana emek verdiler, arkadaşlarım var. Bursaspor’a kırgınlığım var. Haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bu kadar olmaması gerekirdi, attığım bir tweetten dolayı böyle ayrılmamak isterdim. Ayrılsak bile böyle ayrılmamak isterdim. Benim yaptığım yanlış da olabilir ama ben sadece duygularımı dile getirdim. Sadece duygularımı ifade ettim. Fernandes’e olan hayranlığımı dile getirdim.” dedi.

Genç oyuncu, güzel bir kulüpte profesyonel olmak, ardından da hedeflerine doğru yürümek istediğini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER