ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 12:06

Beşiktaşlı kaleciye piyango vurdu

Beşiktaşlı kaleciye piyango vurdu

Allan McGregor’un, eski kulübü Glasgow Rangers ile anlaşmazlığından doğan tüm masrafları ve yasal faturalarının İskoç ekibi tarafından oyuncuya ödenmesine hükmedildi


Onur Dinçer/Skorer Özel

Beşiktaş’a sezon başında İskoçya’nın Glasgow Rangers ekibinden gelen Allan McGregor’a ülkesinden iyi haber geldi. Geçtiğimiz yıl iflas eden ve sonrasında 3. lige düşürülen Rangers’tan bonservis bedelsiz olarak siyah beyazlıların yolunu tutan İskoç kaleci, Rangers’ın şirket değiştirmesi sürecinde varolan sözleşmesini yeni şirkete aktarmayı reddederek takımdan ayrılmıştı.

McGregor ile eski kulübü arasında ihtilaflı bir durum olarak kalan konuyla ilgili önceki gün bir karar alındı. İskoçya Futbol Federasyonu tarafından, McGregor ile durumu aynı olan toplam 5 futbolcunun kulüp ile olan anlaşmazlığını ele alması için oluşturulan komisyon futbolcular lehine karar verdi. Komisyon, Glasgow Rangers kulübünün Allan McGregor, Sone Aluko, Kyle Lafferty, Steven Naismith ve Jamie Ness’e kontrat anlaşmazlığı ile ilgili tüm masraflarını ödemesi gerektiğine hükmetti. Bu karar ile Rangers kulübü eski oyuncularına tüm hukuki süreçle ilgili faturalarını ödemekle yükümlü hale gelirken, Beşiktaşlı kaleci de büyük bir mali yükü üzerinden atmış oldu. 

  
 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER