ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 17:57

"Beşiktaş'la F.Bahçe arasında tek fark renkleri"

"Beşiktaşla F.Bahçe arasında tek fark renkleri"

Beşiktaş'ın Fenerbahçe'den transfer ettiği Sezer Öztürk, çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Beşiktaş'ın yeni transferlerinden Sezer Öztürk Lig TV'ye konuştu. 
 
Sezer Öztürk, 6 yıldır isminin Beşiktaş ile anılmasına karşın bu sezon transfer olduğunu söylerken, "Buraya geldiğim için mutluyum. Burada kolej havası var. Taraftarla karşılaşmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Böyle bir taraftar önünde oynamayı heyecanla bekliyorum" dedi. 
 
Aynı bölgede oynadığı Oğuzhan ve Fernandes'i de değerlendiren Sezer, "Oğuzhan ve Fernandes ikisi de süper futbolcu. Oğuzhan genç yaşta olmasına karşın müthiş bir oyuncu. Fernandes dışarıdan göründüğü gibi değil, müthiş bir insan" dedi. 
 
FERNANDES KAPTAN OLABİLİR Mİ?
 
"Fernandes kaptan olabilir mi?" sorusuna Sezer, "Yapabilir, aynı zamanda İbrahim Agabey'in de hakkını vermek lazım. O da yıllardır bu takıma emek verdi. Beşiktaş gibi bir camiada kaptanlık yapmak çok kolay değil ama Fernandes'te kaptan olmak için gerekli her şey var. Bir takımda bir tane değil 4-5 tane de olabilir. Sonuçta hepimiz aynı gemideyiz" ifadelerini kullandı. 
 
BEŞİKTAŞ İLE FENERBAHÇE ARASINDAKİ FARK
 
"Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki fark?" sorusuna ise gülerek "Renkleri" yanıtını veren Sezer, daha sonra, "İki takım arasında fark olduğunu düşünmüyorum. İkisi de Türkiye'nin önde gelen takımı" diye konuştu. 
 
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Biliç'i değerlendiren Sezer şöyle devam etti, "Avrupa platformunda kendini kanıtlamış bir isim. Hırvatistan milli takımını başarıya götürmüş bir teknik direktör. Agresif bir yapısı var. Futbolcularla arkadaş gibi olmayı tercih ediyor. Gördüğünde her zaman ayağımı sorar, sıcak kanlı. Futbolcuların derdini biliyor; Çünkü o da futbolculuktan geliyor ve futbolcunun dilinden anlıyor." 
 
Takımdaki bazı oyuncuların geçen sezon ki performanslarını değerlendiren Sezer, "Olcay büyük bir çıkış yaptı. Takıma katkı yaptı. Oğuzhan ve Fernandes ön plana çıktılar. Takım geçen sene çok başarılıydı. O kadar olumsuzluğa karşın ligi üçüncü bitirdiler. Şimdi hedef ilk iki" dedi. 
 
"İNÖNÜ BEŞİKTAŞ'IN YUVASI"
 
Kasımpaşa stadı'nda oynayacak olmalarını da değerlendiren Sezer, "Olumlu bir durum değil. İnönü, Beşiktaş'ın yuvasıdır. Maalesef orada oynayamayacağız" diyerek, stat konusundaki memnuniyetsizliğini dile getirdi.  
 
Takımda Almanca konuşan oyuncu sayısının fazla olduğunun hatırlatılması üzerine ise Sezer, "Bazen kendimi Almanya'da hissediyorum. Biliç de hem Almanca hem de İngilizce biliyor. Çoğu futbolcu Almanca konuşuyor. Konuşamayan da İngilizce derdini anlatıyor" dedi. 
 
Takımdaki kimsenin yüzde yüz performansını gösteremediğini belirten Sezer, "Uzun süredir kamptayız. Zaten hazırlık maçları ölçü değil. Önemli olan formunu yakalamak. Yoksa pek önemli değil. Kamp bitse de gitsek düşüncesi bayagı var. Herkesin ailesi var. Ben oğlumu çok özledim. Her işin zorluğu var. Bu da bizim zorluğumuz. Ancak kamp biraz sıkmaya başladı" ifadelerini kullandı. 
 
Sezer son olarak taraftara seslenirken, "Çok kaliteli ve genç bir takımımız var. İnşallah onları bu sene mutlu edeceğiz" diyerek sözlerini bitirdi.
 
(Lig TV)
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER