ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 13:17

Beşiktaş'ın "milli" gururu

Beşiktaşın "milli" gururu

Siyah-beyazlı takımdan yaklaşık 3 yıl ve 18 aday kadro açıklanmasından sonra ilk kez A Milli Futbol Takımı'na 6 futbolcu çağrıldı.


A Milli Futbol Takımı'nın 2014 Dünya Kupası Avrupa  Elemeleri D Grubu'nda Andorra ve Romanya ile oynayacağı maçların aday kadrosuna  yaklaşık 3 yıl sonra Beşiktaş'tan 6 futbolcu birden çağrıldı. 
 
Ay-yıldızlı takımın en son 2012 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A  Grubu'nda Almanya ve Azerbyacan ile yapacağı maçlar için 2 Ekim 2010'da açıklanan  aday kadrosunda Beşiktaş'tan 7 futbolcu yer almıştı. 
 
Teknik direktörlüğünü Hollandalı Guus Hiddink'in yaptığı ay-yıldızlı  takıma o dönem Beşiktaş'tan Hakan Arıkan, Cenk Gönen, İbrahim Toraman, İsmail  Köybaşı, Mehmet Aurelio, Necip Uysal ve Nihat Kahveci davet edilmişti. 
 
Aradan geçen yaklaşık 3 yılda açıklanan 18 milli takım aday kadrosunda  Beşiktaş'tan en fazla 4 isim listeye dahil edilmişti. Slovakya ile 29 Şubat  2012'deki hazırlık maçında (Cenk Gönen, İsmail Köybaşı, Necip Uysal, Mustafa  Pektemek) ve 20 Mayıs-5 Haziran tarihlerinde yurt dışı kampına (Cenk Gönen,  Egemen Korkmaz, İsmail Köybaşı, Mustafa Pektemek) siyah-beyazlı takımdan 4  futbolcu çağrılmıştı. 
 
Teknik direktörlüğe Fatih Terim'in getirilmesinin ardından  Beşiktaş'tan 6 futbolcu milli takıma davet edildi. Ay-yıldızlıların Andorra ve  Romanya ile oynayacağı maçların kadrosuna siyah-beyazlı takımdan Olcay Şahan,  Gökhan Töre, Tolga Zengin, Ersan Adem Gülüm, Oğuzan Özyakup ve Mustafa Pektemek  dahil edildi. 
 
  
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER