ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 11:14

Beşiktaş'ı yenen Royal Halı'da moraller yerinde


Beko Basketbol 1. Ligi’nde mücadele veren Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı, 20. haftada kendi sahasında ligin güçlü takımlarından Beşiktaş’ı 76–66 yenmenin mutluluğunu yaşıyor.

Ligin yeni takımlarından birisi olmasına rağmen başarılı sonuçlar alan mavi beyazlı ekip, Beşiktaş karşısında aldığı galibiyetle moral buldu. Güçlü rakibini maçın başından sonuna kadar sergilediği üstün bir oyunuyla yenmenin keyfini yaşayan Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı, puan sıralamasında da rahat bir nefes aldı. Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin her geçen gün daha iyi bir takım olacağını ifade eden Genel Menajer Boray Dai, “Hedefimiz bir gün bu salonda Avrupa Kupası maçı oynamak.” dedi.

Maçın çok zorlu geçeceğini bildiklerini ve buna göre hazırlandıklarını belirten Dai, “Biz bu maçı alacağımıza inanıyorduk. Yönetim, teknik heyet ve oyuncularımız çok iyi kenetlenmiştik. Oyuncularımız bir haftadan buyana iştahla çalışıyorlardı. Beni en çok sevindiren şey bugünkü seyirci faktörüydü. Gerçekten tribünlerde önemli derecede bizi destekleyen taraftarlarımız vardı. Onlara bizi yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Artık Gaziantep’te bir basketbol kültürünün oluştuğunu vurgulayan Boray Dai, “Bu artarak da devam ediyor. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Şuanda Anadolu’nun pilot bölgesiyiz. Bölgenin tek basketbol takımıyız. Tek amacımız bu takımı her geçen gün daha yukarılara taşımak ve Beko Basketbol Ligi’nde kalıcı bir takım yapmak. Biz hedefimize adım adım gitmek istiyoruz. En büyük hedefimiz ise inşallah bu salonda bir gün Avrupa Kupası mücadelesi vermek. Bu da çok uzak değil. İnşallah bir iki seneye kadar onu da yapacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Sponsor firma destekleri ile daha iyi bir konuma gelmek istediklerini ifade eden Dai, Royal Halı’nın kendilerine büyük destek verdiğini aktardı. Royal Halı’yı aileden birisi olarak gördüklerini açıklayan Dai, bu galibiyeti tüm Gazianteplilere ve Royal Halı ailesini armağan ettiklerini kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER