ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 12:18

Beşiktaş'ı bekleyen büyük tehlike!

Beşiktaşı bekleyen büyük tehlike!

Beşiktaş bu akşam Tromsö'yü saf dışı bırakır, CAS da UEFA'yı onarsa bu yılki ceza ile dava kapanacak. Aksi durumda ise seneye de Avrupa'ya açılamayacak.


Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS), Fenerbahçe'nin yaptığı itirazı reddetmesi, Beşiktaş'ı da tedirgin etti... UEFA'nın verdiği 1 yıl Avrupa'dan men cezasına itiraz için sarı lacivertli ekip gibi CAS'ın yolunu tutan siyah-beyazlılar yönetim, yarın açıklanacak karar öncesi kara kara düşünmeye başladı. Beşiktaş'ın gözü bu akşam Tromsö karşılaşmasında aklı ise yarın açıklanacak kararda olacak.

Katılmış sayılacak
Bu arada Avrupa Ligi playoff turunda 2-1'in rövanşında Tromsö ile oynanacak maçın önemi bir kat daha arttı. Beşiktaş, artık Norveç ekibini mutlaka elemek zorunda... Çünkü aksi durumda hem bu sezon hem de gelecek sezon Avrupa'ya gidememe tehlikesi ile karşı karşıya kalacak... Eğer CAS, UEFA'nın tedbir kararını onar, turu da Tromsö geçerse Kartal bu sezon Avrupa kupalarına katılmış sayılacak ve ceza gelecek sezona kalacak. Ancak turu geçerse sadece bu sezonla kurtulacak. CAS tedbiri kaldırırsa da aklanmış olacak.

Tromsö de bekliyor
CAS'ın yarın açıklayacağı kararı Kartal'ın Avrupa Ligi play-off turundaki rakibi Tromsö de heyecanla bekliyor. Keza UEFA'nın aldığı tedbir kararı CAS tarafından onanırsa Norveç ekibi Beşiktaş'a elense bile Avrupa Ligi'nde yoluna devam edecek.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER