ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 14:57

Beşiktaş'a resmen aday!

Beşiktaşa resmen aday!

Serdar Adalı, Beşiktaş Kulübü başkanlığına adaylığını resmen açıkladı.


Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticisi ve Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı, gerçekleştirilecek olağan seçimli genel kurul toplantısında başkanlığa aday olduğunu resmen açıkladı.

Serdar Adalı, ilki 9 Haziran Pazar günü, çoğunluk sağlanamazsa ikincisi 16 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olağan seçimli genel kurul toplantısında başkanlığa aday olduğunu yaptığı yazılı bir açıklama ile resmen açıkladı.

Serdar Adalı, yaptığı yazılı açıklamada adaylığını, "Türk Sporunun temel taşı Beşiktaş’ımızın maddi ve manevi anlamda içine düşürüldüğü belirsizlik ortamının 110 yıllık dev çınara daha da fazla zarar vermemesi için başta Sayın Murat Aksu olmak üzere camiamızın geleceğini önemseyen Beşiktaşlılar ile kulübümüzün içinde bulunduğu şartları ve geleceği ile ilgili endişelerimizi yoğun şekilde irdeleyerek değerlendirdik.

Bu dönemde başta futbol takımımız olmak üzere tüm branşlarımızı yeniden yapılandırarak canlandırmak, Beşiktaş camiasının her zaman hedefi olan şampiyonluk ve şampiyonluklar kazanmak, daha da önemlisi sürdürülebilir başarılar elde etmenin gereklilikleri üzerine yol haritamızı belirledik.

Beşiktaşımızın güçlenmesi ve geçmiş dönemde olduğu gibi sportif başarısından söz ettirmesi için en kritik nokta elbette mali sıkıntıların ortadan kaldırılmasıdır. Bu önemli hedef de Dünyanın başarılı Kulüplerinde olduğu gibi yönetimin profesyonelleşmesi; şeffaf, denetlenebilir ve sürdürülebilir bir yapı oluşturulmasıyla gerçekleştirilecektir.

Gelinen noktada Beşiktaşımızın , ezeli rakiplerimizin içinde bulunduğu rekabet ortamının dışında kalmaması için Beşiktaş’ın öncelikle bir spor kulübü olduğunu unutmayarak, sağlam bir mali yapıya kavuşturmak suretiyle sportif rekabette en öne geçmek başlıca hedefimiz olacaktır.

Bu kapsamda; sporumuzun ve futbolumuzun öncüsü, elde ettiği başarılar ile rakiplerin gıpta ile baktığı namağlup tek şampiyon Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığına, kongre üyelerimizden ve taraftarlarımızdan gelen yoğun istekler sonucu önüne set çekemediğimiz Beşiktaşlılık aşkı ile aday olduğumu bilgilerinize sunarım. Beşiktaş’ımızın geleceği adına tüm Beşiktaşlıların hak ettiği yarınlar için hayırlı olsun." ifadeleriyle duyurdu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER