ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 13:32

Beşiktaş, Vodafone ile sponsorluk anlaşması imzaladı

Beşiktaş, Vodafone ile sponsorluk anlaşması imzaladı


 Beşiktaş Kulübü, Vodafone Türkiye arasındaki sponsorluk anlaşması imzalandı. Maslak'ta bulunan Vodafone Plaza'da gerçekleşen sponsorluk anlaşmasına Başkan Fikret Orman'ın yanısıra yönetim kurulu üyeleri, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt katıldı.

Başkan Fikret Orman, spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasını yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, "Bizim adımıza çok heyacanlı bir gün. Bize güvendikleri için Vodafone'ye teşekkür ediyoruz. Uzun süre devam eden görüşmeler sonrasında bu anlaşmayı imzaladık." dedi.

Beşiktaş'ın hızla stadını yapacağını bunun için de gece gündüz çalıştığını belirten Başkan Orman, "Biz bunları gündeme getirdiğimiz zaman maalesef seçimle bağdaştırılmaya çalışıldı. Herşeyi planlayarak yapıyoruz. Bunu başardığmıız için yönetim kurulu arkadaşlarımla gurur duyuyoruz. Yapacağımız yeni statta sadece maçların oynanacağı stat değil, dünyada örnekleri olduğu gibi teknolojik bir stat yapacağız. Bu stat doğa ile dost, modanın merkezi haline gelecek çok amaçlı bir stat olacaktır." diye konuştu.

Basın toplantısında bir gazetecinin, 'Siz spor tarihinin en büyük anlaşması diyorsunuz. Ancak Galatasaray'ın Telekom ile yaptığı anlaşma daha yüksek meblağlar içeriyor.' demesi üzerine Başkan Orman, "O anlaşmanın metinleri bizde var. Rakibimiz olduğu için açıklamıyoruz. İçereğini bildiğimiz için en büyük anlaşma ifadesini kullandım." diye cevapladı.

STAT ÇALIŞMALARI

Yenilenen İnönü Stadı'nda çalışmalara hemen başlayacaklarını kaydeden Başkan Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim stattaki çalışmaların finansal kaynakları hazır. Başka finansman kaynakları ile görüşüyoruz. Vodafone ile yapılan anlaşmaya endeksli değil. Bu anlaşmanın miktarının büyük bir kısmını sabit tutmak istiyoruz. Zaten bizim camiada birşey yapmak isterseniz 'yapamazlar', 'edemezler' ifadeleri kullanılır. Biz işimizi yapalım. Finansal modellerimiz hazır. Zaten biz ilk başta finansal modellerimiz hazır demiştik."

Fikret Orman, kendileri göreve gelmeden bazı anlaşmaların yapıldığını ve yapılan anlaşmalara da sadık kaldıklarını, biten anlaşmaların yerine kendilerinin anlaşmalar yaptıklarını kaydetti.

BİR DAHAKİ SEZON KENDİ EVİMİZDE OYNAMAK İSTİYORUZ

Başkan Fikret Orman, İnönü Stadı'ndaki çalışmaların hızla devam ettiğini ve Beşiktaş'ın en büyük probleminin stat olduğunu ifade etti. Orman, İnönü Stadı'na sponsor desteği ile birlikte gelecek sezon maçlarını yeni statlarında oynamak istediklerin belirterek, "Bizim esas amacımız bağımsız kimseye bağlı olmayan farklılık yaratan bir kulüp oluşturmaktır. En kısa sürede Avrupa'da kupa kaldıran takım olmak istiyoruz." diye konuştu.

Başka bir gazetecinin, 'Yeni yapılacak statta İnönü ismi ne olacak' sorusuna ise Başkan Orman, "İnönü ismi kalacak. İnönü Spor Kompleksi Vadofone Arena olacak." diye cevap verdi.

ÖĞÜT: TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SPONSORLUK ANLAŞMASINI YAPIYORUZ

Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza attıkları için mutlu olduklarını dile getiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, ise yaptığı açıklamada, "145 milyon dolarlık anlaşma 15 yıl sürecektir. Anlaşmamız dört ana başlık altında toplanıyor. Öncelikle olarak stadın isminin önünde önümüzdeki yıldan başlayarak 15 yıl boyunca Vodafone ismi gelecek. Stadın ismi de Vodafone Arena olacaktır. Yine Beşiktaş Kulubü'nün 2014-2015 yılından geçerli olmak üzere 5 yıl boyunca göğsünde Vodafone sponsor olarak yer alacaktır. Yeni yapılacak stadın akıllı stadyum olmasından dolayı Vodafone burada mobil teknolojilerini kullanacaktır. Yine yapılacak yeni statta burada konserler, müzik, moda aktiviteleri olacak burada global marka olacağız." diye konuştu.

Bir basın mensubunun, 'Beşiktaş, Ronaldinho transferi ile ilgilendi. Acaba Vodafone Beşiktaş'a Ronaldinho'yu hediye etmesi gündeme gelebilir mi?' sorusuna ise Öğüt, şöyle cevap verdi:

"Anlaşmamız çok kapsamlıdır. Ancak bunlardan birisi tranfser değildir. Biz spor etkinliklerini başkana ve yönetim kuruluna bırakıyoruz. Bu bizim kaktıda bulunabileceğimiz bir konu değildir."KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER