ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 23:11

Beşiktaş Tosic'in peşinde!

Beşiktaş Tosicin peşinde!

Sol bek arayışlarını sürdüren Beşiktaş'ta, Gençlerbirliği'nin Sırp futbolcusu Dusko Tosic'in ismi gündeme geldi.


 Sol bekte oynayan futbolcuları  sakatlık problemi yaşayan Beşiktaş'ın teknik direktörü Slaven Bilic, başkent  temsilcisinin defans oyuncusu Tosic'e teklifte bulundu. Tosic, kulüp  yöneticilerinin bilgisi dışında aldığı transfer teklifini, kırmızı-siyahlı  yöneticilere iletti. Kulüp idarecilerine Bilic'in menajeri aracılığıyla  kendisiyle görüştüğünü söyleyen Tosic, Beşiktaş'ta oynama isteğini de ifade etti.

 Başkent temsilcisinin yönetimi ise bunun üzerine Beşiktaş kulübüyle  iletişime geçti. Kırmızı-siyahlı yöneticiler, yapılan görüşmelerde  siyah-beyazlıların, Sırp futbolcuyu  sakat oyuncularının eksikliğini kapatmak  için kiralamak istediğini öğrendi.

Kulüpler arasındaki görüşmeler henüz netlik kazanmazken, Sırp  futbolcunun Beşiktaş'a gitme konusunda ısrarlı olduğu ancak Gençlerbirliği  yönetiminin de istediği şartlar oluşmadan kesinlikle Tosic'i göndermeyi  düşünmediği bildirildi.

"Transfer görüşmeleri böyle olmaz"

Beşiktaş'ın Tosic'i transfer etme girişimiyle Fenerbahçe'nin Jimmy  Durmaz'ı kadrosuna katma istediğine yönelik haberleri derlendiren  Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, "Transfer görüşmeleri böyle olmaz"  dedi.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı ve iş adamı olması dolayısıyla Beşiktaş  ve Fenerbahçe kulüplerinin yetkilileriyle sürekli görüştüğünü belirten Cavcav,  futbolcuları Dusco Tosic ve Jimmy Durmaz'a ilişkin Gençlerbirliği ya da kendisine  resmi bir teklifin gelmediğini söyledi.

Futbolcular üzerinden yapılan transfer girişimlerinin, olayın bütün  taraflarına zarar verdiğini vurgulayan Cavcav, şunları kaydetti:

"Kulüplerin telefonu var, faksı var. Kulüp yöneticilerinin benim  telefon numarama ulaşmaları da gayet mümkün. Ancak futbolcu ya da menajerler  üzerinden transfer çalışmaları yürütülüyor, bu da sıkıntılar yaratıyor. Bunları  ciddiye alabilmemiz için, kurumlar gerektiği gibi davranmalı. Önce futbolcuların  kulüpleriyle görüşülmeli. Fenerbahçe ve Beşiktaş, bu futbolcularımızı gerçekten  istiyorlarsa, bu yöntemi kullanmalı."

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER